Franks Pēters Cimmermanis ir viens no savas paaudzes prominentākajiem vijolniekiem, kura rokās vijole jau ir kopš 1970. gada, no piecu gadu gadu vecuma, bet jau 10 gados viņš sniedza savu pirmo koncertu. Pēc gada - uzvara jauno mūziķu konkursā Vācijā Youth makes music. Frankam Pēteram Cimmermanim bija tikai 18, kad sākās starptautiskā karjera, sadarbojoties ar pasaules vadošajiem orķestriem un diriģentiem. Jaunā mākslinieka priekšā pavērās visa pasaule – Eiropa, ASV ,Japāna, Dienvidamerika un Austrālija.

Savu Amerikas debiju viņš veica sadarbībā ar Pitsburgas simfonisko orķestri, pēc tam sekoja uzaicinājums arī no Bostonas un diriģenta  Pāvo Berglunda, Vašingtonas Nacionālā simfoniskā  orķestra ar Leonardu Slatkinu, kā arī "Berlīnes filharmoniķiem" un Bavārijas Radio orķestra Marisa Jansona vadībā. Daudziem atmiņā ir Franka Pētera Cimmermaņa viesošanos Latvijā kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri Marisa Jansona  vadībā pirms diviem gadiem Latvijas Nacionālajā operā, bet 2019. gada septembrī mākslinieks bija ieradies Rīgā, lai kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri Andra Pogas vadībā atklātu  LNSO jauno koncertsezonu Lielajā ģildē, atskaņojot Ludviga van Bēthovena Koncertu vijolei un orķestrim.

Franks Pēters Cimmermamis: "Manam tēvam bija liela ierakstu kolekcija ar Dāvida Oistraha un Leonīda Kogana ierakstiem. Sākuma biju aizrāvies ar Kogana ierakstiem, bet vēlāk – vēl jo vairāk ar Oistraha spēli, kura joprojām ir man paraugs. Šie ieraksti mani sajūsmināja - atceros, ka, vēl pat īsti nemācēdams spēlēt, es lūdzu vecākiem, lai viņi man nopērk Bēthovena un Brāmsa vijoļkoncertu notis, lai pats tos varu spēlēt savā nelielajā istabā. Protams, tolaik nemaz nespēju izspēlēt visas notis, bet tomēr- tas bija mans mērķis un mans liktenis – es gribēju kļūt par solistu. Un vijole vienmēr ir bijis tas instruments, kuru gribēju spēlēt."