Vigmora zālē Londonā kopā ar “Klasiku” esam viesojušies ne vienu reizi vien, un tiešraidēs no šīs pasaulslavenās koncertzāles esam tikušies ar izciliem kamermūzikas interpretiem.

14. novembrī, svinot Latvijas valsts simtgadi, šeit koncertu sniedza mūsu mūziķi – Baiba Skride (vijole), Lauma Skride (klavieres), Antoņina Suhanova (klavieres) un Trio Palladio – Eva Bindere (vijole), Kristīne Blaumane (čells) un Reinis Zariņš (klavieres).

Šis vakars bija mūsu valsts svētku kulminācija Lielbritānijā, ko tiešraidē pārraidīja gan BBC Radio 3, gan arī programma “Klasika”, bet svētku uzrunu sacīja Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

Vairākas stundas pirms tiešraides Inta Zēgnere tikās ar Vigmora zāles direktoru Džonu Gilhūliju, kurš stājās Vigmora zāles direktora amatā 2005. gadā 32 gadu vecumā, kļūstot par visjaunāko tik prestižas koncertzāles direktoru pasaulē. Viņš ir arī Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības vadītājs, un tieši no Džona Gilhūlija rokām pagājušā gada nogalē maestro Mariss Jansons saņēma Lielbritānijas Karaliskās filharmonijas biedrības zelta medaļu.

Par Vigmora zāles vēsturi, leģendārajām personībām, latviešu mūziķiem un nākotnes iecerēm klausieties "Klasikas" Rīta intervijā!

***

Aicinām noklausīties arī 14. novembra tiešraides ierakstu!

Fragments no intervijas

Džons Gilhūlijs: "Vigmora zāle ir tikai 18 gadus vecāka par jūsu valsti. Atskatoties uz jūsu valsts dibināšanu arī kultūras kontekstā, mēs redzam, ka vienlaikus ar valsti dzima arī jūsu nacionālā opera un balets – tas ir ļoti interesanti. Es pats esmu īrs, un, piemēram, Īrijā tā nenotika. Mums galvenie akcenti bija teātris un literatūra, bet nevis klasiskā mūzika. Savukārt jūs esat izcili labi klasiskajā mūzikā. Mēs Īrijā vairāk esam dzejnieki.

Esmu bijis Rīgā – tā ir brīnišķīga pilsēta ar lieliskām mūzikas tradīcijām. Es noteikti tur atgriezīšos. Un mums ir ļoti labi sakari, pateicoties gan jūsu mūziķiem, gan arī jūsu vēstniecībai.

Ne katra vēstniecība Londonā ir tāda kā jūsējā. Mums ir brīnišķības attiecības ar vāciešiem, austriešiem  somiem un itāļiem, jo viņi arī – tāpat kā latvieši mīl mūziku. Un jūs arī esat viņu vidū. Jums ir brīnišķīga vēstniece Baiba Braže, kura pārstāv un atbalsta mūziku. Jums ir tik labi orķestri, tik bagāta mūzikas dzīve, un mēs šeit, kad ar to saskaramies koncertzālēs, operā vai orķestros, to ļoti novērtējam."