Saruna klarnetistu, Latvijas Mūzikas informācijas centra un Nacionālās skaņu ierakstu kompānijas "Skani" vadītāju Egīlu Šēferu par pūšaminstrumentu kvinteta Carion radošajiem jaunumiem un skaņu ierakstiem, kas nākuši klajā un iecerēti izdošanai ierakstu kompānijā "Skani", kurai šogad ir septītais darbības gads un tas ir tikpat ražīgs kā iepriekšējais, kad klajā nāca 17 mūzikas albumi, šogad paredzēti iznākšanai 16.

Arī Dānijas / Latvijas pūšaminstrumentu kvintets Carion, augustā veiksmīgi debitējis mūzikas festivālā BBC Proms, ir atgriezies skaņu ierakstu studijā, kur top albums ar Karla Nilsena pirms 100 gadiem sacerēto kvintetu programmas centrā, bet pārējo darbu amplitūda - no 13. gadsimta līdz latviešu komponistei Renātei Stivriņai, par kurai pasūtināto opusu "Cilvēks bez valsts" Egīls Šēfers saka: "Skaņdarbs ir mums kā radīts, jo ansamblī esam mūziķi no četrām valstīm. Tas ir pilns ar slēptiem simboliem, muzikālām mīklām, un, jo vairāk spēlējām, jo vairāk mums patīk šāda dziļslāņaina mūzika."

Intensīvs bijis darbs arī ar Latvijas mūzikas ierakstiem izdevniecībā "Skani". Cildinošas citzemju atsauksmes saņēmusi Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas ieskaņotā Jura Ābola opera XENIAE, kuru kāds Kanādas kritiķis nosaucis vienu no nozīmīgākajiem šī gada ierakstiem. Liela interese pasaulē ir par Jāņa Ivanova simfoniju ierakstu ciklu, ko veic Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā. 15. un 16. simfonijas ieraksts jau saņēmis septiņas starptautiski nozīmīgas kritikas, ar nepacietību tikuši gaidīti 17. un 18. simfonijas ieraksti, kas klajā nāca augustā.  Pavisam drīz pie klausītājiem nonāks ar Jāņa Ivanova vokalīžu albums, ko ieskaņojuši Latvijas Radio kora dziedātāji un Sigvards Kļava. Cerams, īstenosies sapnis Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, ieskaņot Ivanova Ceturto simfonija "Atlantīda". Egīls Šēfers:

"Mēs šodien nenovērtējam nopietnu mūziku, kas prasa iedziļināšanos. Es pieraduši pie maziem informācijas baitiņiem, kas mūs sakairina uz īsu mirkli, bets nevaram nosēdēt koncertā, lai noklausītos 35 minūtes garu simfoniju ar vienu lielu muzikāli noslēgtu domu komplicētā orķestra partitūrā.

Jānis ivanovs ir komponists ar lielo burtu, kuru mēs paši tā īsti novērtējuši neesam, bet starptautiskā auditorija ir un gaida katru jaunu ieskaņojumu."

"Skani" paspārnē drīzumā tiks izdots arī pirmais džeza mūzikas albums ar Kārļa Auziņa, Matīša Čudara un Ivara Arutjunjana trio ierakstiem.

Jau 30. septembrī klajā nāks albums "Uģis Prauliņš. L'HOMME ARMÉ", kura ierakstā piedalījies pats autors, ansamblis Ars Antiqua Riga, Vairis Nartišs un Kaspars Majors (sakbuti) un Jānis Pelše (ērģeles).

Egils Šēfers par Uģa Prauliņa Mesu: "Tas ir simbolisks darbs. Uģis Prauliņš ir viens no komponistiem-praviešiem, kura darbs ir tapis pirms pandēmijas un pirms kara, kad nekas no tā visa, ko šodien piedzīvojām, nebija vēl sācies. Taču komponists kā smalko matēriju cilvēks dzīvo citā realitātē un sadzird šos signālus, kas atnāks, un pavēsta to mūzikā vēl pirms.

Mesā Prauliņš runā par bruņoto vīru  - gan no tumsas, gan gaismas aspekta, jo viņš var nest gan atbrīvošanu, gan iznīcību. Kurā pusē nostāties, ir katra paša izvēle.

Arī man, nu jau kā karavīram, klausoties šo skaņdarbu, rodas pārdomas, ka karavīrs ir uz ļoti smalkas, asas robežas, un atkarīgs no tevis, kurā pusē būsi. Ieroči ir milzīgs spēks un milzīga atbildība, kad rodas kontrole par dzīvību un nāvi – gan savu, gan citu cilvēku. Ar to cilvēki ikdienā nesaskaras. Un par to šis darbs stāsta un atgādina mums šos nozīmīgos jautājumus."