Tiekamies ar Latvijas Nacionālā baleta solisti Sabīni Strokšu, kura 20. janvārī saņēmusi Latvijas Profesionālā baleta asociācijas ceļojošo balvu – Helēnas Tangijevas-Birznieces gredzenu par izcilu sniegumu iepriekšējā baleta sezonā.

Sarunā Intai Pīrāgai Sabīne Strokša atklāj kādas ir sajūtas, saņemot šo balvu no kolēģes Alises Prudānes-Spridzānes rokām, runā par iepriekšējās sezonas lomām un veiksmēm, par aplausiem, kurus uzskata par lielu dāvanu, jo bez publikas klātbūtnes šī profesija pastāvēt nevar. Sabīne atceras laiku, kad sākās viņas sapnis par baletu un savu ienākšanu Latvijas Nacionālajā operā. Māksliniece atzīst, ka katrs horeogrāfs atstāj savu iespaidu uz dejotāja attīstību, bet katra loma tikai  pilnveido un attīsta tālāk.  Raidījumā uzzinām, kā viņa gatavojas izrādei un cik ilgs laiks tam nepieciešams, runājam arī par talismaniem, sapņiem, mīļvārdiņiem…

Sabīne Trokša: "Mūsu profesija ir fiziski un emocionāli sarežģīta, traumatiska un arī sāpīga. Bet man tā ļoti patīk, un vairākkārt domājusi - kāpēc tā ir?

Kas mūs tik ļoti vilina uz skatuvi? Tie ir aplausi pēc izrādes, kad esi visas publikas priekšā, paklanies un tiec kā noliets ar aplausiem, tad ir vislielākais gandarījums".

Sabīne Strokša 2006. gadā absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, tajā pašā gadā pievienojoties Latvijas Nacionālā baleta trupai. Vairāku starptautisku konkursu laureāte, iegūstot 2. vietu XVI Starptautiskajā Grasas klasiskās dejas konkursā Francijā (2003), 2. vietu Starptautiskajā Jauno dejotāju konkursā Stora Daldansen Zviedrijā (2003), 3. vietu Starptautiskajā baleta konkursā Junostj baleta Ukrainā (2002), bijusi XI Eirovīzijas Jauno dejotāju konkursa (2005) un I Starptautiskā jauno dejotāju konkursa Fouetté Igaunijā (2000) fināliste.
Sabīne Strokša piedalījusies viesizrādēs Francijā, Horvātijā, Krievijā un Spānijā.
Nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai par Gada spilgtāko debiju - Marijas lomu baletā "Bahčisarajas strūklaka" un Sesilas lomu baletā "Bīstamie sakari" (2008) un kā Gada baleta māksliniece par Auroras lomu baletā "Apburtā princese" (2010) un Gamzati lomu baletā "Bajadēra" (2012).
Sabīne Strokša saņēmusi ""Latvijas Gāzes" Gada balvu 2013" kā labākā baleta soliste un "Dejas balvu 2021-2022" kategorijā "Baletdejotāja".
Šī gada 20. janvārī Sabīne Strokša saņēmusi Latvijas Profesionālā baleta asociācijas (LPBA) ceļojošo balvu – Helēnas Tangijevas-Birznieces gredzenu. Apbalvojums dibināts 2021. gadā, un LPBA to piešķir par izcilu sniegumu iepriekšējā baleta sezonā.