Sestdienas Rīta intervijā "Klasikas" studijā sveicinām arhitektu Andri Kronbergu - runājam gan par Latvijas Arhitektūras gada balvu, kas pasniegta vakar, gan par apbalvojumiem, gan arī par ilgi gaidīto koncertzāli.

Gunda Vaivode: Lai arī šodien mūsu sarunas galvenais temats būs arhitektūra un Arhitektūras Gada balva, kas laureātiem tika piešķirta vakar, tomēr mūsu sarunu vēlētos iesākt ar jautājumu par apbalvojumu vispār. Arī valsts augstākā apbalvojuma sakarā pēdējā laikā nereti ir dzirdēts, ka varbūt to ir par daudz, daži ir pat mēģinājuši atteikties. Kāds ir tavs ieskats par apbalvojumiem?

Andris Kronbergs: Es domāju, ka tur ir divas lietas.

Viena lieta - mums jāpasaka paldies cilvēkiem, kas dara labi, kas ir tāda kā vaduguns mums, pārējiem.

Tas ir ļoti motivējoši, tas ir arī sabiedrībai kā signāls un vēstījums - ko tad valsts galu galā uzskata par svarīgu: kādas ētiskās un kādas citas normas tā uzskata par svarīgu. Tas ir viens. Otrs -

apbalvojumi allaž, kā tu labi zini un vismaz mēs Ordeņu kapitulā tā mēģinām darīt - tie allaž dod lielāku vēstījumu sabiedrībai.

Piemēram, mēs kādā brīdī nolemjam, ka svarīgi tikt apbalvotiem un pamanītiem skolotājiem, akcentētai izglītības lomai - kā tas bija šajā reizē. Mēs sakām, ka demokrātijas atbalstīšanai mums ir svarīgi runāt par žurnālistu ieguldījumu - un mēs veselai grupai žurnālistu iedodam šos apbalvojumus, dodot signālu, ka valsts novērtē viņu darbību un tai ir svarīga šī brīvā, demokrātiskā pasaules veidošana. Tā ka tur ir divas lietas. Personības, protams, arī ir jāatzīmē un jāpamana. Mums ir vajadzīgi orientieri. Sabiedrībai jāzina, kas ir labi, kas ir tas, pēc kā līdzināties. Domāju, tas viss ir ļoti vajadzīgs.

Un redzot aizkustinājuma asaras pat visrūdītāko žurnālistu, kurus mēs bieži dēvējam par sargsuņiem, acīs, var redzēt, ka tas viņiem ir ļoti vajadzīgs. Ikvienam cilvēkam ir vajadzīga atzinība.

Jā, un mēs daudz un ļoti sūri grūti strādājam, un, ja mūs kāds pamana, ka tas ir labi - tas allaž ir patīkami, vismaz man kā vienkāršam cilvēkam ir patīkami, ja man saka - tu izdarīji labi.

Interviju pilnā apjomā lasiet lsm.lv!