Ar koncertu 16. martā Daugavpils Vienības namā ir sākusies pianista Andreja Osokina jaunās koncertprogrammas "Osokins - Listam" turneja pa Latviju, kas turpināsies līdz pat decembrim.

Sarunā uzzinām, kādēļ programmas centrā ir  Francis Lists, par viņa daudzšķautnaino personību un klavierdarbu evolūciju, par to spēlēšanai piemērotām klavierēm un spēku, ko pieprasa Lista darbu atskaņošana. Kā Lista dzīvi, kas sākās Ungārijā, bet aizveda uz neskaitāmām vietām Eiropā, tā viņa daiļradi caurvij klejojumu tēma, kas ir arī viens no Andreja Osokina koncertprogrammas stūrakmeņiem. Pianists uzskata, ka Lista dzīves daudzveidība ļoti rezonē ar mūsu laiku, kad pasaulē viss strauji mainās un ikvienam jāspēj šīm pārmaiņām pielāgoties.

Andrejs stāsta arī pav viņa iniciēto ziedojumu vākšanas akciju, kuru turpinās arī šī gada Osokina Brīvības festivāls no 7. maija līdz 11. jūnijam. Andrejs ieskicē festivāla aprises.

Koncertprogrammas "Osokins - Listam" turpmākie koncerti:
19. martā Sējas kultūras namā,
1. aprīlī Mazmežotnes muižā, kur līdztekus Lista mūzikai skanēs arī Bēthovena un Šopēna skaņdarbi,
16. aprīlī Jelgavas kultūras namā,
21. aprīlī Dobeles koncertzālē Zinta,
29. aprīlī Zeit Līgatnē,
10. maijā Lielvārdes kultūras namā,
7. jūlijā Veselavas muižā,
14. oktobrī Madonas kultūras namā,
8. decembrī Krustpils kultūras namā Jēkabpilī.

Sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un labdarības fondu Ziedot.lv turpinās ziedojumu vākšanas akcija "Spēka deva uzvarai!", kuras Tās cilvēki aicināti ziedot universālo maltīšu komplektu iegādei, kas tiks nogādāti ukraiņu karavīriem frontē.

"Nežēlīgajam karam Ukrainā nu jau apritējis gads, kas šķiet pilnīgi neticami. Mūsu atbalsts ukraiņiem sniedz ne tikai ļoti vajadzīgos resursus, lai varētu turpināt cīņu ar ļaunumu, bet arī iedvesmu un pārliecību, ka viņi šajā vājprātā nav vieni.

Tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi turpināt palīdzēt Ukrainai un tās armijai, jo tieši šī armija ir galvenais spēks, kas glābj Eiropu un Latviju no tiem draudiem un tumsas, ko putina Krievijas karaspēks nes visai pasaulei. Kopā mēs varam tuvināt gaismas uzvaru un līdz ar to arī Latvijas mierīgu nākotni," tā Andrejs Osokins par to, kādēļ arvien īsteno dažādas Ukrainas atbalsta akcijas.

Ziedot maltīšu komplektu iegādei var šeit