Koncerts ar tik romantisko nosaukumu "Sapņu tālumā" 6. septembrī jau izskanējis Ogrē, bet šodien, 8. septembrī, plkst. 16:00 skanēs Ventspils Pārventas bibliotēkā un 10. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē. Koncertprogrammā apvienojušās trīs spožas latviešu kamermūziķes: Andra Dārziņa (alts), Ilona Meija (flauta) un Herta Hansena (klavieres).

Programmas centrālā ass ir divi jaundarbi, kuru autores – latviešu komponistes: 2017. gadā radītā Maijas Einfeldes Sonāte flautai un klavierēm, kas veltīta Ilonai Meijai un Hertai Hansenai - iedvesmas pilns meistardarbs ar apskaidrības caurstrāvotu finālu, kā arī Mārītes Dombrovskas trio “Epilogs Pētera Plakida piemiņai” (2018), kura tapšanu iedvesmojusi autores skolotāja, komponista un pianista Pētera Plakida spilgtā personība. Programma papildināta arī ar diviem opusiem no jūtīgā smalko vibrāciju skaņraža Roberta Šūmaņa daiļrades - trīs romances flautai un klavierēm, kā arī "Pasaku ainas" altam un klavierēm.

Dārziņa, Meija, Hansena - sevi pierādījis ansamblis. 2014. gada 29. septembrī, sniedzot tiešraides koncertu Latvijas Radio 1. studijā, tas ieguva Latvijas Radio 3 "Klasika" augsto novērtējumu - Labākais koncerts 2014. gadā.

Andra Dārziņa, kura ir daudzu konkursu laureāte un kā kamermūziķe koncertējusi daudzviet Eiropā, Japānā, ASV, kā arī starptautiskos festivālos un nozīmīgos mūzikas forumos, dzimusi Austrālijā. Bakalaura grādu mūzikā ieguvusi Adelaides konservatorijā, prasmes papildinājusi Berlīnes Mākslas augstskolā. Strādājusi par altu grupas koncertmeistari Hamburgas Filharmonijas orķestrī, 2003./2004. gadā pēc slavenās altistes Tabeas Cimmermanes uzaicinājuma strādājusi Hansa Eislera Mūzikas augstskolā Berlīnē, bet kopš 2004. gada ir alta spēles pasniedzēja Štutgartē.

"Tā nu iznāk, ka visu vasaras posmu esmu "piekrāmējusi" ar visvisādiem koncertiem," smaidot stāsta vitālā mūziķe.

"To parasti arī cenšos darīt, jo semestra laikā vairāk jābūt Štugartē, lai dīdītu studentus, kaut šad un tad atbrīvoju laiku kamerkoncertiem." Andras klasē mācās ducis studentu - tā ir pilna klase, kurā sabraukuši topošie mūziķi no septiņām dažādām zemēm.

Taču arī vasaras atpūta Andrai nav gājusi secen. "Bija ne tikai meistarklases Siguldā - divas nedēļas kopā ar bērniem pabiju pie jūras: viņi mēģina man mācīt kaitbordu, tad nu gaidām pareizo vēju, bet nedaudz atvieglota jūtos tad, kad tas neierodas - jo, kad uznāk, tas ir pamatīgs!

Ņēmāmies ar trim pamatīgiem pūķiem... Tas ir varens kontrasts klasiskajai alta spēlei!

Esmu nobraukusi vairākus simtus metru ar pūķi - ir sajūta, ka pūķis vada mani, un beigas ne vienmēr bija elegantas," smejas Andra. "Bet beigās jau ar to pūķi sadraudzējos - un tas ir pats svarīgākais. Šis sports mani sajūsmina, jo tas lieto tikai dabas spēku - nav ne motori, ne degviela vajadzīga. Soma uz muguras, cauri mežam, dēlis uz rokas, un - aiziet!"

Māksliniece nenoliedz - dabas spēki palīdz arī koncertos. "Pirmkārt, svarīgi ir atslābt.

Pirmais nopietnais "šķērsceļš" manai mūzikas dzīvei bija brīdis, kad bērni piedzima. Sapratu, ka viss, ko daru, ir nesvarīgs salīdzinājumā ar veseliem un jaukiem bērniem.

Bet svarīgs ir viss, kas bagātina redzes loku."