Ceturtdien, 22. aprīlī, ar tiešsaistes koncertu no Rīgas Doma baznīcas 70. dzimšanas dienu atzīmēs ērģelnieks un komponists Aivars Kalējs. Jubilejas autorkoncertā muzicēs ērģelnieki Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Ilze Barlo, Aigars Reinis un arī pats jubilārs. Blakus A.Kalēja jau agrāk komponētiem skaņdarbiem koncertā izskanēs arī nesen radīta mūzika un pirmatskaņojumu piedzīvos kāds jaundarbs.
Koncerts tiešraidē izskanēs Latvijas Radio 3 "Klasika" un būs skatāms Rīgas Doma Youtube kontā.

Par dažādām ērģelēm, putekļainos plauktos atrastām nošu partitūrām, par fascinējošo džezā un komponēšanu mūsdienās - Ievas Zeidmanes sarunā ar Aivaru Kalēju. 


AIVARS KALĒJS ir komponists, ērģelnieks, pianists un ērģeļu vēsturnieks, kopš 1989. gada – Rīgas Jaunās  Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks. 1974. gadā beidzis profesora Ā. Skultes kompozīcijas klasi Latvijas konservatorijā un 1977. profesora N. Vanadziņa ērģeļu klasi. Koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu, kā arī  Japānā, ASV, Kanādā un Kolumbijā. Trīs reizes uzstājies Parīzes Dievmātes katedrālē, spēlējis Eiropas lielākās ērģeles Pasavā un lielākās baznīcu ērģeles pasaulē – Velleslijas militārās akadēmijas katedrālē pie Ņujorkas. Piedalījies daudzos pasaules mūzikas festivālos. Labprāt improvizē, nevairoties no džeza mūzikas elementiem.
A. Kalēja – komponista –  daiļradē ir gan simfoniskā, vokālā un kora mūzika, gan kamermūzika un klaviermūzika, bet īpaša vieta atvēlēta ērģeļmūzikai, kas arvien vairāk tiek atskaņota pasaulē.A. Kalēja mūziku izdevušas tādas izdevniecības kā Musica Baltica, Bärenreiter, Eres un Musikform Vācijā. A. Kalējs ir ieguvis godalgotas vietas vairākos kompozīcijas konkursos: "Sibīrijas bērni", Kremerata Baltica, Baznīcas dziesmu konkursā, starptautiskajā konkursā Sinfonia Baltica u. c.