2019. gada 28. decembrī – liela mūzikas meistara, flautista Viļņa Strautiņa 80. dzimšanas diena. Diemžēl nesagaidīta, aizejot mūžīgās muzicēšanas gaitās 2018. gada 12. augustā.

Nesagaidīts paliek arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades svinību brīdis, kas Vilnim Strautiņam kā šīs alma mater emeritētajam profesoram un daudzu talantīgu flautistu izaudzinātājam būtu bijis liela gandarījuma pilns. Taču tā nebija vienīgā darbības joma – ilgus gadus spēlēts, koncertmeistara un arī direktora krēslos būts Latvijas Nacionālā simfoniskajā orķestrī, kā arī tā leģendārajā pūtēju kvintetā, orķestra atvadu vārdos raksturojot Viļņa Strautiņa personību kā "spožs, diplomātiski gudrs un prasmīgs". To noteikti apliecinātu katrs, kam jebkad nācies ar Viļņa Strautiņa neuzkrītošo eleganci un toleranci saskarties tuvāk, un mums, "Klasikas" kolēģiem, tā varēja būt arī aizraujoša saruna studijā vai kopīga darbošanās Latvijas Lielās mūzikas balvas žūrijā. Un, protams, mūzikas ierakstos, kurus Viļņa Strautiņa jubilejas godam savirknējam arī šobrīd.

Raidījumā skan Antonio Vivaldi Flautas koncerta Famažorā I daļa ( V. Strautiņš, LNSO stīgas, Imants Resnis); Paula Dambja "Alsungas melodija" (V Strautiņš, obojists Elmārs Zemovičs, klarnetists Arnolds Pope), Pētera Plakida "Pulsācija" (LNSO pūtēju kvintets), Romualda Grīnblata Flautas koncerta fināls (V. Strautiņš , LNSO, Leonīds Vīgners), Lūcija Garūta "Šūpuļdziesma" (pie klavierēm Vilma Cīrule), Karls Reineke flautas sonāte "Undīne" 3. daļa (pianiste Inta Villeruša), fragments no LR3 "Klasika" raidījumu cikla "Latviešu simfoniskā pavārgrāmata" (2005, ar Vilni Strautiņu sarunājas Sandra Ņedzvecka).