No 7. maija līdz 31. jūlijam Mākslas muzejā "Rīgas Birža" būs skatāma līdz šim lielākā starptautiski atzītās latviešu mākslinieces Daigas Grantiņas personālizstāde Latvijā – “Lauka telpa”.

Daiga Grantiņa dzimusi Saldū, studējusi Hamburgā un Vīnē, dzīvo un strādā Parīzē. Viņas nozīmīgāko personālizstāžu vidū: Atem, Lehm galerijā GAMeC (Bergamo, Itālija, 2021), What Eats Around Itself Jaunajā muzejā (New Museum, Ņujorka, ASV, 2020), “Saules suns” 58. Venēcijas biennālē (Latvijas paviljons, Venēcija, Itālija, 2019), TOLL Tokijas pilī (Palais de Tokyo, Parīze, Francija, 2018), Pillars Sliding off Coat-ee Kunstverein in Hamburg apvienībā (Hamburga, Vācija, 2017).

Neparasta, brīnumaina, trausli gaisīga un saturiski blīvi piesātināta ir Daigas Grantiņas darbu pasaule , kuras atklāšanā ar īpaši radītu skaņu ainavu iesaistīsies arī poļu  komponists Rafaels Roginskis.

Tad vienā pinumā saaudīsies vēstījums un apcere, gaismojums un skaņu vibrācijas. Tā sāksies darbu publiskā dzīve šīs nedēļas nogalē, bet Inta Zēgnere ar Daigu Grantiņu satikās pirmdien, kad „Lauka telpa” tiek vēl iekārtota, pārbīdītas stalažas un uzstādītas  gaismas, un autores darbi it kā nedaudz kautrīgi paslēpušies no vispārējās uzmanības lēnām aprod ar savu vietu lielajā izstāžu zālē…

Izstādi rīko Mākslas muzejs „Rīgas birža” sadarbībā ar "Kim?" Laikmetīgās mākslas centru.

Izstādes kuratore - Zane Onckule, izstādes projekta koordinatore - Vita Birzaka, grafiskais dizains - Kristīne Jansone.