"Klasika" pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē rīko starptautisku muzikālu videotiltu, kura parole skan - "Hallo, Berlīne, Jūrmala, Londona, Rīga!"

Lai ārkārtas apstākļos uzmundrinātu gan mūziķus, gan klausītājus, kuri pandēmijas diktētajos ierobežojumos svētkus svin distancēti, "Klasikas" direktore Gunda Vaivode tiešraidē no Latvijas Radio Multimediju studijas Doma laukumā 8 uzrunā ērģelnieci Ivetu Apkalnu Berlīnē, komponistu un sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi, kurš svētkus pavadīs Rīgā, kā arī Balanas ģimenes muzikālo trijotni – vijolnieci Kristīni Balanas, čellisti Margaritu Balanas un vijolnieku Robertu Balanas, kuri mīt Londonā. Bet Latvijas Radio Multimediju studijā kopā ar Gundu Vaivodi, ievērojot 2 metru distanci, atrodas Somijā dzimušais, bet nu jau daudzus gadus kaismīgais Latvijas patriots no Jūrmalas – akordeonists Marko Ojala.

"Sveicieni, protams, būs ne tikai mutiski, bet arī muzikāli," pirms tiešraides uzsvēra Gunda Vaivode. "Mums būs ļauts uz brīdi ielūkoties mākslinieku mājās, kas šobrīd ir viņu darbistabas. Ceru, ka mums izdosies radīt īstu svētku gaisotni, lai pēc tam sēstos pie baltiem galdautiem un nosvinētu Latvijas brīvību kopā!"