Ciklā "Pasaules festivālos un koncertos" izbaudām prieku un lepnumu par kamerorķestra Sinfonietta Rīga vēsturisko debiju  vienā no pasaules akustiski lieliskākajām koncertu norises vietām – Karaliskā Concertgebouw galvenajā zālē (Royal Concertgebouw, Main Hall) Amsterdamā 27. novembrī.

Pēc vairākiem veiksmīgiem un tālākai sadarbībai iedvesmojošiem projektiem iepriekšējos gados, uz šo pasaules mūzikas Meku mūsu mūziķus vedis Karaliskā Concertgebouw orķestra oboju grupas koncertmeistars un aizvien biežāk instrumentu arī pret diriģenta zizli mainošais Aleksejs Ogrinčuks (Alexei Ogrintchouk). Sastapts vēl pirms došanās uz Amsterdamu šeit pat Rīgā, Aleksejs ticis arī Gundas Vaivodes izvaicāts, un šī saruna – gan kā ievads, gan epilogs, nu ielogo ierakstus ar Amsterdamā izskanējušo kopīgi iecerēto programmu. Tajā - Sergeja Prokofjeva Pirmā ("Klasiskā") simfonija, obojas priekšplāni Volfganga Amadeja Mocarta virtuozajā koncertārijā Ah se in ciel, benigne stelle un Johana Sebastiāna Baha Adagio daiļajā dziedājumā no "Lieldienu oratorijas", kā arī Jozefa Haidna pēdējā –104.simfonija Remažorā, lai arī Londonā komponēta un autora vadībā pirmatskaņota, tomēr -  īsts Vīnes klasikas etalons. 

Šo ovāciju pavadīto, patiesi svētdienīgo muzikālo ēdienkarti tiešraidē savās "otrajās brokastīs" varēja izgaršot arī Nīderlandes Radio klasiskās mūzikas kanāla (NPO Radio 4) klausītāji. Mūsu pārraidē sajūtās un vērtējumos par dzirdēto izsakās Gundas Vaivodes uzrunātie: Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece, kamerorķestra koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa, "Klasikas" kolēģe un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste Anete Ašmane-Vilsone un arī Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķe, altu grupas koncertmeistare Santa Vižine.

Gundas Vaivodes sarunā ar Alekseju Ogrinčuku izskan arī Karaliskā Concertgebouw orķestra nākamā galvenā diriģenta, gados jaunā somu talanta Klausa Mekeles (Klaus Mäkelä, 1996) vārds, un raidījuma pašā noslēgumā tas tiek nedaudz ilustrēts mūzikas skaņās ar pāris daļām no Volfganga Amadeja Mocarta "Rekviēma", kas līdz ar Žana Sibēliusa Ceturto simfoniju turpat Concertgebouw zālē Klausa Mekeles vadībā skanējis 25. novembrī (solisti Sabīne Devjēla, Saša Kuka, Julians Pregardjēns, Benjamins Apls, Nīderlandes kamerkoris, Karaliskais Concertgebouw orķestris). Sarunu un mūzikas materiālus apkopojusi Maruta Rubeze.