Aicinām uz Rīgas Stradiņa universitātes aulu, kurā 3. oktobrī bija daudz klausītāju, īpaši gados jaunu klausītāju, jo tovakar arī rīdziniekiem bija iespēja dzirdēt un redzēt Latgales vēstniecības "Gors" 2017.gada festivālam "Organismi" tapušo muzikālo uzvedumu "Viens prāts ar otru".

Organismu ietvaros šis bija jau trešais uzvedums ar jaunu mūziķu iesaisti, un šoreiz "Organismu" dvēsele ērģelniece Iveta Apkalna sadarbībai aicinājusi Renāru Kauperu...

 

Iveta Apkalna iestudējumā ir pie ērģelēm, solo spēlē arī Ivetas meita Marī Džo Šūnemane, dzied Andas Lipskas vadītais Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris, muzicē Eināra Lipska instrumentālā grupa.

Režisore ir Māra Zaļaiskalns, par telpu gādā Daina Salmiņa, par tērpiem – Ināra Apele, horeogrāfiju – Ilmārs Dreļs un Vineta Āboliņa, aranžijas Renāra Kaupera dziesmām veidojuši – Ilona Rupaine, Einārs Lipskis, Dace Mangulsone un Guntars Poplavskis.

Uzvedumā līdzās Renāra Kaupera dziesmām ar Ineses Zanderes, Indras Sproģes, Morisa Karēma un paša Renāra tekstiem dzirdēsim arī Ivetas spēlēto Imanta Zemzara miniatūru Agri no rīta, Dmitrija Šostakoviča Valsi-joku.

Bet viss sākās ar "Farandolu" no Žorža Bizē mūzikas lugai "Arliete"...