Gadumijā "Klasika" noskaidro aizejošā gada košākos muzikālos akcentus, veidojot savu TOP10, atceras šogad mūžībā aizgājušo dzejnieku Knutu Skujenieku, piedāvā valdzinošu koncertu izlasi un sirsnīgas sarunas, svin savu 27. dzimšanas dienu un aicina uz ekskluzīvu tiešraidi no Vīnes.

31. decembrī

9.30 - "Vienā brīdī teksts iemirdzas..." Saruna ar komponisti, muzikoloģi un rakstnieci Gundegu Šmiti 

Aizejošā gada pēdējā dienā Anna Marta Burve uz sarunu aicina komponisti, muzikoloģi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas docētāju un vairāku kompozīcijas meistarklašu vadītāju un nu jau arī rakstnieci Gundegu Šmiti. Viņas mūzika tiek regulāri atskaņota gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kopš 2012. gada līdzās Latvijai viņa par savām mājām sauc arī Grieķiju. Nule Jāņa Rozes apgādā klajā nākusi viņas debijas grāmata "Grieķu svīta". Sarunas gaitā: aizgājušais gads kopumā, rakstīšana pret komponēšanu, mūzikas integrēšana literārā tekstā un mākslu saplūšana kā loģisks mākslinieka pašizpausmes veids.

10:25 - Georgs Pelēcis "Jaungada mūzika" un "Jaunais gads atkal klāt" no Lindas Leines albuma "Gadalaiki" (SKANI, 2022)

Šīgada jubilāra komponista Georga Pelēča mūzika bagātīgi pieskandējusi koncertzāles, pārstāvot teju visus viņa aptvertos mūzikas žanrus. Un 75. dzimšanas dienas gadā nacionālais skaņu ierakstu nams "Skani" laida klajā arī pianistes Lindas Leines ieskaņoto dubultalbumu "Georgs Pelēcis: Gadalaiki". Rudens, Ziemas, Pavasara un Vasaras mūziku ierāmē Jaungads. Un šī šķita piemērota diena, lai arī "Klasikas" klausītājiem ļautu veldzēties Jaungada mūzikā un opusā Jaungads atkal klāt. Piedāvā Liene Jakovļeva.

11.05 - "Klasikas TOP 10". 2022. gada muzikālie akcenti

Raidījumā "Klasikas TOP 10" uzzināsim, kādas bijušas 2022. gada augstākās muzikālās virsotnes "Klasikas" veidotāju ieskatā, rindojot tās 10 kategorijās, papildinot ar ekspertu sacīto un rezumējumu noslēdzot ar "Gada bravo"! Pārraides veidotāji: Inta Pīrāga, Rūta Paula, Inta Zēgnere, Orests Silabriedis, Inga Saksone, Maruta Rubeze, Anete Ašmane-Vilsone, Anna Marta Burve, Gunda Vaivode un Ilga Auguste.

13:00 – "Ziņģe par Rīgu un viņas dzīvi". Fragmentus no literāri muzikālās kompozīcijas, kuras ieraksts tapis 2022. gadā, piedāvā Inga Saksone. Teksts – Ernests Dinsbergs, mūzikas autors – Raimonds Pauls,  dramatizējis un kompozīciju veidojis Gundars Āboliņš. Piedalās: aktieris Gundars Āboliņš un dziedātāja Elza Rozentāle, mūziķi – Raimonds Pauls, Mārcis Auziņš, Andris Grunte, Arvīds Platpers, Māris Briežkalns.

14.05 – "Vajag ticēt sev". Saruna ar Lelļu teātra aktrisi Daci Vītolu raidījumā "Šņorbēniņi".
"Neticiet nekam!" - ar šādiem vārdiem beidzas Leļļu teātra jaunākā izrāde "Bez morāles. Ar lellēm", kas adresēta pieaugušajiem. Tajā piedalās arī aktrise DACE VĪTOLA. Un viņa ir šā gada pēdējā raidījuma "Šņorbēniņi" viešņa. Uz Ievas Strukas jautājumu "Kam tad ticēt?", piebilstot - "mākslā",  Dace atbild: "Mākslā vajag ticēt sev. Tas izklausās jocīgi, bet, ja cilvēks, baudot mākslu, tajā sajūt vai saredz sevi, tad tā ir taisnība".

14:35 -  Latviešu tautasdziesmās – ansamblis "Latvian Voices". Piedāvā Rūta Paula              

15:00 - "Romas karnevāls" un "Parīziešu jautrība" gadumijas sveicienos no Parīzes. Piedāvā Ilga Auguste       

15:40 - Ieskats 2022. gadā izdotajos latviešu džeza albumos. Piedāvā Anete Ašmane-Vilsone.

17:00 – Knuts Skujenieks mūzikā un par mūziku.
Vecgada pavēlā pēcpusdienā atcerēsimies Knutu Skujenieku (1936–2022). Paša dzejnieka balsī klausīsimies 70. gadu vidus dzejoļus un pantus, ko Pēteris Vasks savulaik ņēmis "Klusajām dziesmām"; Jēkabs Reinis lasīs ar mūziku un cilvēka balsi saistītus 60. gadu dzejoļus, ko Skujenieks rakstījis politieslodzīto nometnē; skanēs Goran Gora, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Pētera Plakida, "Spāres", Ulda Stabulnieka un Pētera Vaska mūzika ar Knuta Skujenieka dzeju.

20:08 - Franča fon Supē (1819-1895, Austrija) mūzika. Uvertīras "Vieglā kavalērija", "Dzejnieks un zemnieks", "Rīts, pusdienlaiks un vakars Vīnē" un operete "Skaistā Galateja". Mendija Fredrika (soprāns), Svetlina Stojanova (mecosoprāns), Jergs Šneiders un Gerhards Zīgels (tenors), Minhenes Radio orķestris un diriģents Ivans Repušičs 16. oktobrī Minhenes Prinča reģenta teātrī. Piedāvā Maruta Rubeze             

21:35 – "Odisejā" – Eiropas Pasaules mūzikas aptauja (WMCE). 2022. gada labākie mūzikas albumi. Piedāvā Gita Lancere.

23:49 – Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa Jaunā gada apsveikums

23:54 – Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums gadumijā

00.00 – Laimīgu 2023. gadu!

00:02 – Jauno gadu uzsāk LNSO. Piedāvā Inga Saksone

1. janvāris

12:00 - "Klasika" uztaktē 2023. gadu

Tieši 1. janvāris pavisam oficiāli ir Latvijas Radio 3 "Klasika" dzimšanas diena. 2023. gadā – jau 27! Rezumējot iepriekšējā gada bilanci, uztaktēsim jauno gadu, kas sola ne mazāk intriģējošus plānus. "Klasikas" direktore un pārraides autore Gunda Vaivode studijā aicinās LR3 galveno redaktori Ingu Saksoni un Latvijas Radio valdes locekli satura un programmu attīstības jautājumos Ievu Aili.

12:15 – Jaungada koncerta tiešraide no Vīnes "Musikverein" Lielās zāles

Tiešraidē no Vīnes Mūzikas biedrības Zelta zāles jau 65. reizi skanēs "Vīnes filharmoniķu" Jaungada koncerts, kura programma šogad tapusi kopā ar maestro Franci Velzeru-Mestu. Eiroradio tiešraidē "Vīnes filharmoniķu" Jaungada koncerts tiek pārraidīts jau vairāk nekā 90 pasaules valstīs, un arī "Klasikā" šī tiešraide kļuvusi par Jaunā gada svinību tradīciju jau vairāk nekā 20 gadu garumā... Šoreiz kopā ar "Vīnes filharmoniķiem" uzstāsies arī Vīnes zēnu koris un Vīnes meiteņu koris. Programmā – Jozefa Štrausa, Johannesa Štrausa, Eduarda Štrausa un Jozefa Helmesbergera mūzika.

21:00 – "Lai labāks Jaunais gads!" Ainara Mielava autorraidījumā "AM frekvences pūtīs skandināvu vēji – Daniels Herskedāls, a-ha, Anna Ternheima, Ole Jeilo un Matiass Eiks. Būs arī skotu "Dilana" – Donovana atgriešanās. Vēl jaunumi no Mobija un Džo Henrija.