Pirmoreiz LR3 "Klasika" izskan ieraksti no ukraiņu kamermūzikas albuma CONSOLATION, Forgotten Treasures of the Ukrainian Soul (BIS, 2016).

Ceļa vārdus tam devusi pianiste Natālija Pasičņika (Natalya Pasichnyk): „ Dārgie draugi, jūsu rokās ir albums ar mūziku, kas, iespējams, bijusi vienīgais mierinājums tās autoriem Ukrainas traģiskajā vēsturē dažādos laikmetos. No sirds vēlos, lai jūs atklātu manu pirmo dzimteni* caur tās daiļo un unikālo mūziku, kura arī man vienmēr, un īpaši šodien, ir bijusi patiess mierinājums. Vēlos paust pateicību visiem, sevišķi jau maniem draugiem mūzikā, kuri veltīja savu laiku un talantu šim projektam”.  

Albuma ieskaņošanā piedalījās arī  pianistes māsa, soprāns Olga Pasičņika, čellists Jakobs Korāņi (Jakob Koranyi), baritons Lusando Kuave (Luthando Qave) un vijolnieks Kristians Svarfvars (Christian Svarfvar).

Šajā izlasē skan Ukrainas Nacionālās mūzikas skolas pamatlicēja Mikolas Lisenko (Mykola Lysenko, 1842-1912) Otrā rapsodija klavierēm par ukraiņu tautas tēmām Dumka-shumka, elēģija „Skumjas” čellam un klavierēm un dziesma „Man vienalga” (Meni odnakovo) ar T. Ševčenko dzeju, turpināja Varšavā studējušā, par „ukraiņu Šopēnu” dēvētā Viktora Kosenko (1896-1938) klavierdarbs „Mierinājums”(Consolation) un dziesma ar M.Ļermontova vārdiem  „Es esmu skumjš” (Sumnyj ja). Borisa Ļatošinska (Borys Lyatoshynsky, 1895-1968) „Ševčenko svītu” klavierēm (izlasē I daļa) iedvesmojušas dzejnieka T. Ševčenko (Taras Shevchenko, 1814-1861) rakstītais trimdas gados (Krievijas cara Nikolaja I izsūtīts uz Urāliem):

„Kad noriet  saule, un satumst kalni, kad apklust putnu dziesmas, un klusumā iegrimst lauki, bet ļaudis smejot bauda atpūtu, es esmu nomodā… un mana sirds steidzas uz krēslainajiem Ukrainas dārziem”.

No vairāk nekā stundas garuma mūzikas izlases šajā pārraidē vēl izskanēja arī Vasila Barvinska (Vasyl Barvinsky, 1888-1963) Prelūdija op. 1 nr. 2, Kirilo Stecenko (Kyrylo Stetsenko, 1882-1922) dziesma ar Lesjas Ukrainkas dzeju „Es stāvēju un klausījos pavasari” (Stojala ja i sluhala vesnu),Valentīna Silvestrova (1937) Bagatelle op.1 nr.1 un Miroslava Skorika (Myroslav Skoryk, 1938-2020) „Melodija”.

*Māsas Natālija (dzīvo Zviedrijā) un Olga (dzīvo Polijā) dzimušas Ukrainā, māte ir poliete, tēvs ukrainis.