Pirmoreiz "Klasikā" - tautas mūzikas kopas "Trejasmens" albums "Mežā un ciemā" ("Lauska", 2022), kurā gan tīra folklora ar dainu tekstiem, gan viduslaiku intonācijas ar dūdu un šalmejas saspēli, viena braša latviešu strēlnieku dziesma, arī postfolkloras un rokmūzikas stilos veidoti aranžējumi, bet pašā izskaņā jautra indīroka dziesmiņa, izbaudot  pirmās skolas dienas priekus. Un tam visam pa  vidu arī senas teikas un jaunlaiku stāsti.

„Trejasmens” ir Ropažu vidusskolas skolasbiedru un draugu grupa, kura izveidojās 2000. gadā ne tikai lai kopīgi dziedātu tautas dziesmas, bet trenētos arī viduslaiku zobencīņu mākslā.  Vēlāk klāt pievienojās arī interese par arheoloģiju, praktiskas nodarbības, izgatavojot vairogus, zobenus, cirvjus, seno apģērbu un daudz ko citu. Grupas nosaukums radies no tautasdziesmu četrrindes:

Nevienami kundziņami,
Nav tāda karavīra!
Trim kārtāmi zelta josta,
Trīs asmeņu zobentiņš.

 Lai būtu skanīgāk un izklausītos senatnīgāk, vārdi „Trīs asmeņu” tika pārveidoti par „Trejasmens”.

„Mežā un ciemā”  ir grupas piektais albums, kurā  tiek turpināta Ropažu apkaimes izpēte un izzināšana. Tā kā iepriekšējais albums „No Ropažnieku dzīves”  guva  atsaucību ārpus sava novada, un to klausījās kā pieaugušie, tā bērni, Uģis Urtāns nolēma tēmu turpināt. Andrejs Planders, savukārt, ieteica stāstus papildināt ar mūziku, kas tad arī rezultējās šajā  veikumā, kuru arī etnomuzikologi  atzinuši par labu esam.