Vēlot Jaunajā gadā daudz prieka un smieklu, Ilga Auguste piedāvā grupas The Erlkings muzikālās kulinārijas brīnumu – dziesmas no Franča Šūberta cikla "Skaistā dzirnavniece" jaunā pārveidā. Vieni to sauc par nekaunību, citi – par uzdrošināšanos, bet neatkarīgi no tā, vai esat jauns vai vecs, atrodaties Vīnē vai Londonā, mīlat klasiku vai popmūziku, ar The Erlkings smaids sejā un sirdī garantēts!

Vācu un angļu valodas sajaukumā The Erlkings varētu nozīmēt "Meža ķēniņi". No grupas uzstāšanās Šūbertiādes festivālā tieši pirms gada, par ko pasaules prese rakstīja, ka Erlkingi šeit ieradušies, lai "Šūberta dziesmas no Bīdermeijeru salona izvestu alus dārzā", šimvakaram esam pietaupījuši dziesmu ciklu "Mazā dzirnavniece". Jā, tieši "mazā", nevis "skaistā", jo tas, ko Šūberta mūzikā dara četri erlkingi, ir kaut kas līdzīgs fikcijai un gaumīgai parodijai - arī ciklu nosaukumos. Mazā dzirnavniece, iespējams, arī tādēļ, ka no "Skaistās dzirnavnieces" cikla šajā jaunajā un samazinātajā virknējumā būs tikai dažas dziesmas: "Ceļošana", "Stāt!", "Ziņkārība", "Mana", "Zaļā lente", "Mednieks" un "Greizsirdība un lepnums". Būs arī piedevas, kurās varēsim atpazīt dziesmu "Atvadas", "Sausās puķes" un "Zvejnieka dziesmu".

Visi dziesmu teksti ir tulkoti angļu valodā, starp poētismiem iestrādājot arī ikdienas leksiku. Tad nu būsim pazīstami ar grupu The Erlkings: tie ir četri klasisku izglītību ieguvuši mūziķi, kuriem ļoti patīk Šūberts: virtuozais tubists Saimons Toiresbahers, perkusionists un komiķis vienā personā Tomass Toplers, baroka un džeza čellists Ivans Turkaljs un grupas dziesminieks ar ģitāru – operdziedātājs un folkmūziķis Braiens Benners.

"Mazā dzirnavniece" – pēc Šūberta. Ar ceļošanas prieku, ar iemīlēšanos un bikli uzdotu jautājumu strautam: "Vai viņa mani mīl?", ar prieku par abpusējām jūtām un atziņu, ka "dzirnavniece – mana!", ar zaļās lentes košo zaigu, jo mīlai šai un cerībām lemts zelt un zaļot, ar trauksmi par mednieka parādīšanos silā, - ko viņš meklē pie strauta?! Un – ar noslēguma atziņu, ka dzirnavnieces sirds ir kā tauriņš. Tai acis iemirdzas, gaidām mednieku, bet kādam citam sirds, ak vai, kā sāp.