16. jūnijā digitālajās platformās dienas gaismu ieraudzījis kontrabasista Jāņa Rubika un kamerdžeza kolektīva koncertalbums Live in Salaspils, kas nu piedzīvojis pirmatskaņojumu arī "Klasikā".

Šobrīd albums pieejams arī tādās tīmekļa vietnēs kā Bandcamp, Spotify un dažādos mūzikas straumēšanas servisos (Google Play Music, Youtube Music, Amazon Music u.c.).

Albums ierakstīts neparastā, bet brīnišķīgi skaistā koncertzālē – Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

Dārzs – īpaša un svēta telpa. Telpa, kurā daba, cilvēki, un māksla kļūst par vienotu un harmonisku veselumu. Šī dabiskā un reizē neierastā koncerta vide radīja brīnišķīgu augsni, kurā iesakņoties un uzdīgt mūzikai, improvizācijai, dzīvai atmosfērai, domu lidojumiem un sajūtām.

Muzikālais stāsts albumā ir kā tēlains ceļojums cilvēka apziņā. Tas sākas ar simbolisku saullēktu un apziņas atmošanos, turpinājumā ved mūs dziļāk tagadnē, mirklī, dzīves tiešumā un atgādina par cilvēcisku klātbūtni, iekšēju mieru un nosvērtību. Tālāka stāsta interpretācija lai top katra klausītāja personīgajā iztēlē, ienirstot dziļāk šīs mūzikas pasaulē.

Koncerta ierakstā piedalījies kamerdžeza kolektīvs kontrabasista Jāņa Rubika vadībā: pianists Atis Andersons, bundzinieks Jānis Jaunalksnis, vijolnieki Kristiāna Ozoliņa un Ivars Brīnums, altiste Silvija Krauze un čelliste Dārta Svētiņa. Mūzikas autori ir Jānis Rubiks un viņa domu biedrs, talantīgais džeza pianists Edgars Cīrulis. Ierakstu veica un apstrādāja skaņu režisors Gustavs Ērenpreiss, albuma vizuālo dizainu veidoja māksliniece Līva Līva. Ieraksts veikts 2018. gada maijā.

Skaņdarbi:

Chorale / Korālis (J.Rubiks)
We’ll Start at Early Dawn / Sāksim agrā rītausmā (J.Rubiks)
Deeply Now / Tagadne (J.Rubiks)
Presence / Klātbūtne (E. Cīrulis)
Equanimity / Nosvērtība (E. Cīrulis)
Walking Alone / Vienante (J. Rubiks)
Follow The Flame / Seko liesami (J. Rubiks)