"Klasikā" pirmoreiz vaļā veram 2018. gadā klajā nākušu albumu albumu Madame Schumann – Šūmaņa kundze, kā pianisti Klāru Vīku-Šūmani godāja visur tur, kur viņa uzstājās ar koncertiem. 2019. gadā Klārai Vīkai Šūmanei tika svinēta 200. gadskārta. Tai par godu Klāras Vīkas „biogrāfe” un fane, Cvikavas Roberta Šūmaņa balvas 2019. gada laureāte, pianiste Ragna Širmere, kas pētījusi talantīgās un uzņēmīgās Klāras Vīkas dzīvi, ieskaņoja dubultalbumu, kurā no vairāk nekā 1300 koncertu programmiņām, kas saglabājušās iespiestā veidā, viņa atlasīja un oriģinālversijā „restaurēja” divas. 

Viens no koncertiem bija Klāras, Roberta Šūmaņa un vēl dažu mūziķu uzstāšanās Fanijas Mendelszones Berlīnes salonā 1847. gadā ar dziesmu un kameransambļu programmu, kurā skanēja arī Roberta Šūmaņa Klavieru kvarteta un Klāras Šūmanes Klavieru trio pirmatskaņojumi. Otrs koncerts, kas tagad iemūžināts arī Ragnas Širmeres albumā, notika 25 gadus vēlāk, Anglijas koncertturnejas laikā, uzstājoties ar soloprogrammu. Un tai Klāra Šūmane, savam laikam drosmīgi un netipiski, izvēlējās skaņdarbus, kas viņai pašai  ļoti daudz  nozīmēja un kuris pēc Klāras domām varētu iepriecināt arī Anglijas publiku. Tur bija Roberta Šūmaņa "Bērnu ainas," Ludviga van Bēthovena t. s. "Valdšteina sonāte," Domeniko Skarlati, Friderika Šopēna un Fēliksa Mendelszona sacerējumi.

Ragna Širmere ir divkārtējā Leipcigas Baha konkursa laureāte, kura par savu aizraušanos ar Klāras Vīkas personību ir teikusi, ka viņai mājās esot visas Klāras Šūmanes dienasgrāmatas,  visas viņas vēstules, visas jebkad uzrakstītās biogrāfijas  un viņas bērnu atmiņas. Ragnai Širmerei iesaistīties Klāras Vīkas dzīvē esot ārkārtīgi aizraujoši, un šī 19. gs sieviete Ragnai Širmerei ir kļuvusi par īstu paraugu.

Programmā:

L. van Bēthovens 21. klaviersonāte op. 53 ("Valdšteina")
D. Skarlati Sonāte Remažorā K 430
G.F. Hendelis Sarabanda, Žīga un Pasakalja no Septītās svītas HWV 432
K.V. Gluks/J. Brāmss "Gavote" Wq 40
R. Šūmanis "Bērnu ainas" op. 15
F. Šopēns Pirmais imprompts op. 29
F. Mendelszons Rondo capriccioso op. 14