"Klasikas" arhīvā nonācis jauns albums - latviešu pianistes Arta Arnicānes ieskaņotais skotu matemātiķa, mūzikas mīļotāja Duglasa Munna (Douglas Munn) klaviermūzikas tvarts Complete Music for Solo Piano (Toccata Classics, 2021).

Uz neilgu brīdi Šveicē mītošā pianiste bija iebraukusi Rīgā, lai kopā ar savu vīru čellistu Florianu Arnicānu ieskaņotu jaunu albumu. Tad arī radās iespēja ar Artu aprunāties gan par jaunizdoto disku, gan kultūras norisēm Šveicē.

Duglass Munns (1929–2008) (vārdu Arta ieteica latviskot šādi, jo Skotijā tāda esot izruna!), bijis matemātikas profesors Stērlingas universitātē (University of Stirling), jaunības gados komponējis un labi spēlējis klavieres. Ar šo neparasto personību un viņa sievu Arta tikusies vairakkārt, viņu dzīvoklī arī apmetusies, dzīvojot Skotijā.

Duglass Munns Artai uzdāvinājis paliekošu un nozīmīgu dāvanu – jaunu koncertflīģeli, uz kura joprojām Arta vingrinās, atbraucot uz mājām Latvijā. Tādēļ šis albums Artai ir personīgi tuvs, emocionāla un reizē lakoniska ir arī Duglasa Munna klaviermūzika – sonatīnes, noktirnes, skerco, menueti, intermeco un prelūdijas.