"Klasikā" pirmatskaņojumu piedzīvo pasaulē pazīstamā un Rīgā vienmēr gaidītā vijolnieka Vadima Gluzmana jaunais albums, kas veltīts Pētera Vaska mūzikai.

Tvartā, ko šogad izdevusi skaņu ierakstu kompānija BIS, iekļauts Koncerts vijolei un orķestrim "Tālā gaisma", "Vasaras dejas", kas Vadima Gluzmana un Sanda Šteinberga ierakstā piedzīvo pasaules pirmatskaņojumu, kā arī Klavieru kvartets, kurā satikušies bijušie un arī tagadējie rīdzinieki – vijolnieks Vadims Gluzmans, altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un pianiste Andžela Joffe.

"Pētera Vaska mūzika man ir kā durvis uz bērnību," telefonintervijā Intai Zēgnerei atzīstas vijolnieks Vadims Gluzmans. "Kad spēlēju viņa mūziku, tā ir kā atgriešanās pie sevis paša, pie bērna tīrības un pat naivitātes, kura vienmēr ir klātesoša Pētera darbos, lai cik dramatiski tie arī nebūtu. Šī tīrība un neiedomājams kristāltīrs godīgums - tās ir īpašības, kas man viņa mūzikā ir ļoti dārgas. Tikai ļoti nedaudziem cilvēkiem piemīt šādas cilvēciskas īpašības, un vēl mazāk ir to, kas spēj tās iedzīvināt mūzikā..."

Sarunu pilnā apjomā lasiet LSM!