"Klasikā" pirmatskaņojam Orsino Ensemble un pianista Pāvela Koļesņikova firmā Chandos klajā laisto albumu "Skaistais laikmets. Franču mūzika pūšaminstrumentiem".

16. maija raidījumā "Orfeja auss" apsprieda tā muzikālie eksperti – raidījuma vadītājs, klarnetists Egīls Šēfers un viņa skatuves draugs – pianists Toms Ostrovskis.

Šovakar daudz nerunāsim, bet dosim vārdu mūzikai un pūšaminstrumentu zelta ērai Francijā, kas aptver 19. gs. pēdējās desmitgades un 20. gs. pirmo pusi.

Vispirms – Albēra Rusela "Divertisments" flautai, obojai, klarnetei, fagotam, mežragam un klavierēm. Tad – Kloda Debisī "Mazais skaņdarbs" un Pirmā rapsodija klarnetei un klavierēm. Pēcāk – Kamila Sensānsa Romance čellam un klavierēm pārlikumā mežragam un klavierēm, kā arī "Kaprīze" flautai, obojai, klarnetei un klavierēm.

Tad arī Sesilas Šaminādes Concertino flautai un klavierēm, Šarla Kehlina divas Noktirnes mežragam, flautai un klavierēm, Andrē Kaplē Kvintets flautai, obojai, klarnetei, fagotam un klavierēm un noslēgumā – Kloda Debisī "Sīrinks" solo flautai.

Albuma ieskaņošanā piedalījušies Ādams Valkers (flauta), Niklass Denjels (oboja), Metjū Hants (klarnete), Eimija Harmena (fagots), Alekss Franks Džemils (mežrags) un Pāvels Koļesņikovs (klavieres).