"Orfeja auss" muzikālajā pielikumā klausāmies jaunu tvartu ar Mečislava Veinberga Septītās simfonijas un Flautas koncerta atskaņojumu.

Albums klajā nācis skaņu ierakstu nama Deutsche Grammophon paspārnē 2022. gadā un tajā lietuviešu diriģente Mirga Gražinīte-Tīla (Mirga Gražinytė-Tyla) tikusies ar diviem orķestriem.

Visupirms orķestra "Brēmenes Vācu kamerfilharmonija" lasījumā izskan Veinberga Septītā simfonija stīgu orķestrim un klavesīnam. Saistošs stāsts šeit ir par klavesīnu, ko ierakstā atskaņo vācu pianists Kirils Geršteins, bet 1964. gadā, kad simfonija izskanēja pirmo reizi, koncertā muzicēja komponists un klavesīnists Andrejs Volkonskis - labs Veinberga un arī pirmatskaņotāju - Rūdolfa Baršaja un viņa Maskavas kamerorķestra - domubiedrs. Simfonijai ir piecas daļas un tā veidota pēc concerto grosso parauga.

Savukārt kopā ar Birmingemas pilsētas orķestri, ar kuru kopā Mirga Gražinīte-Tīla piekritusi aizvadīt vēl šo sezonu kā galvenā viesdiriģente, ieskaņots Veinberga Pirmais flautas koncerts op. 75, kas komponēts 1961. gadā un veltīts savulaik izcilajam krievu flautistam Aleksandram Korņejevam. Šajā ierakstā soliste ir Marija Kristīne Zupansisa (Marie-Christina Zupancic).

Svētdien, 23. oktobrī, pulksten 14.10 raidījumā "Orfeja auss" šo albumu klausīsies un vērtēs pārraides vadītājs Egīls Šēfers un viņa viešņas - flautiste Liene Denisjuka-Straupe un muzikoloģe Baiba Kurpniece.