"Klasikā" - jauna albuma atvēršanas svētki! Un šos svētkus saviem cienītājiem sagādājusi dziedātāja Marina Rebeka un pianists Matjē Pordo (Mathieu Pordoy), nesen klajā laižot 19. gadsimta franču komponistu dziesmu albumu Voyage jeb "Ceļojums". Tas ir ceļojums 19. gadsimta sajūtu pasaulē, ko mūzikā ielikuši franču komponisti un komponistes, sacerot savas dziesmas ne vien franču, bet arī vācu, itāļu un krievu valodā. 

"Vai arī šīs dziesmas būtu jāuzskata par franču dziesmām, vai, līdz ar citu valodu, tās zaudē savu franču raksturu?" – jautāts albuma bukletiņā, galu galā secinot, ka  tieši šis aspekts mums liek mainīt līdzšinējos pieņēmumus, lauzt ar franču mūziku saistītos stereotipus un atsaukties aicinājumam ceļot!

Kādā no albuma recenzijām lasāms, ka "Marina Rebeka un pavadītājpianists šim repertuāram pietuvojušies, izmantojot visu muzikālo krāsu varavīksni, patiesi atklājot katra skaņdarba būtību. Izsmalcināts albums gan muzikāli zinātkārajiem, gan "atpūtas krēsla" ceļotājiem."   

Music Magazine šajā albumā slavē Marinas Rebekas "lielisko balsi ar samtainu legato un balss vizuļojošo krāsu visā tās diapazonā". 

Pašreizējais albuma novērtējums dažādās platformās ir 4-5 zvaigznītes. "Klasika" pēc albuma noklausīšanās tam dod visas piecas, jo katra no dziesmām šajā tvartā ir kā izteiksmīga skaņu glezna vai līdz sirds dziļumiem aizķerošs stāsts, kura īpašā vērtība ir Marinas siltā, bagāti niansētā un skaisti tembrētā balss, gan arī Matjē Pordo skārienjūtīgais pavadījums.

Vairums albuma dziesmu, kuru autori ir Anrī Diparks, Sesila Šamenāde, Moriss Ravēls, Kamils Sensānss, Šarls Vidors, talantīgā Marī Žēla un Marina Viardo, komponētas 19. gadsimta otrajā pusē, kad Eiropa atradās uz tā sauktā Skaistā laikmeta un otrās industriālās revolūcijas sliekšņa.

1. Anrī Diparks "Aicinājums ceļot"
2. Sesila Šamināde "Slāvu dziesma"
3. Marī Žēla "Sapnis"
4. Moriss Ravēls "Apburtā flauta"
5. Kamils Sensānss"Ilgas pēc Austrumiem"
6. Šarls Vidors "Atvasaras dziesma"
7. Garbiēls Forē "Isfahānas rozes"
8. Šarls Guno "Kāpēc raudi?"
9. Kamils Sensānss "Tibras krastos"
10. Šarls Guno "Ak, pateic’ viņai!"
11. Polina Viardo "Iemīlējusies sieviete"
12.  Marī Žēla "Mazie putni"
13. Nezināms autors "Mūžīgā mīlestība"
14. Nezināms autors "Vaigs ir bāls"
15. Polīna Viardo Šopot, robkoje dihaņje