Kompānija SKANi šogad izdevusi Liepājas Simfoniskā orķestra un Gunta Kuzmas albumu "Plaukstošais jasmīns", kurā iekļauti latviešu komponistu skaņdarbi.

Deviņas kompozīcijas: Ādolfa Skultes "Uvertīra", Jāņa Ivanova "Varavīksne", Alfrēda Kalniņa "Pie Staburaga", Georga Pelēča "Plaukstošais jasmīns", Jāņa Porieša "Rīts", Jāņa Ķepīša "Liriska balāde", Ādolfa Ābeles  "Meditācija" ("Vientulībā"), Agra Engelmaņa "Zīmējums sēpijas tonī" un Ērika Ešenvalda "Noktirne" ieskaņotas Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", ieraksta skaņu režisors – Normunds Slava.

"Izvēlētos deviņus skaņdarbus manā ieskatā vieno Latvijas dabas klātbūtne, tieši daba bija impulss, kura vadīts ķēros pie mūzikas atlases, un rurālā Latvija- tā ir mana mierīgo māju sajūta, saka Guntis Kuzma, bez vārdiem skaidrs, ka pļava mums ir viskošākā, saule siltākā un jūrmalas koki visstaltākie. Studējot šo deviņu miniatūru partitūras, man nebija grūti iztēloties, kā uzaust saule Porieša opusā Rīts vai kurā debesu lokā iemirdzas Ivanova Varavīksne. Tempus un frāzējumu lielā mērā diktēja tas, ko esmu piedzīvojis Latvijas ārēs, taču būtiski uzsvērt, ka mūzika šajā gadījumā ir nevis konkrētu vietu vai parādību ilustrācija, bet gan tilts uz mūsu attiecībām ar pasauli," – tā Guntis Kuzma. Un orķestra mākslinieciskā vadītāja godā apstiprinātais mūziķis turpina: "Liepājas simfoniskais orķestris plāno turpināt šādu izlašu ieskaņošanu, ir daudz neieskaņotas un neizdotas lieliskas latviešu simfoniskās mūzikas, un arī tēmu netrūkst- jūra, pilsēta, deja, kino, literatūra un vēl, un vēl. Ideju daudz, un mēs priecāsimies, ja klausītājs šajos skaņu piedzīvojumos būs kopā ar mums."