Pirmoreiz LR3 "Klasika" ēterā - Nacionālās ierakstu kompānijas "SKANi" klajā laistais albums "Mūžība" ("Eternity"), kurā apkopotas mazāk zināmas un iepriekš neieskaņotas komponista Pētera Plakida a cappella kordziesmas. Albumu ieskaņojis Latvijas Radio koris galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas vadībā.

Muzikologs Jānis Torgāns albuma anotācijā raksta: "Pēteris Plakidis (1947–2017) ir – un būs – viens no latviešu kultūrai pašiem būtiskākajiem komponistiem. Viņš lūko dzīvi ar asu, redzīgu skatu, atbalso mūzikā tvirti, strikti, aktīvi, iemīt tautas gara jomā (kompozīcijā, pedagoģijā, atskaņotājmākslā, teātrī un kino) šķietami paklusi, nemanāmi, tak stingri un nepārsūdzami. Uz palikšanu."

Savukārt, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava norāda uz šīs mūzikas un albuma aktualitāti: "Lai arī Plakida mūzika ir ļoti mīlēta un daudz atskaņota, šis ir pirmais komponista pilnmetrāžas kormūzikas albums. Iepriekš vienīgais ieskaņotais Plakida lielas formas darbs korim ir "Nolemtība", bet tagad pirmo reizi plašākai auditorijai būs dzirdami arī tādi izcili (cikliski) skaņdarbi kā "Div' buramdziesmas" un "Fatamorgāna". Plakida kormūzikai raksturīga faktūras meistarība, lieliska kora iespēju pārzināšana un izcila muzikālā gaume. Šī mūzika ir "svaiga" un aktuāla".

Šis ir jau septītais Latvijas Radio kora ieskaņotais latviešu kormūzikas albums, ko izdod "SKANi". Albums "Mūžība" ieskaņots 2021. gada martā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā. Albuma skaņu režisori – Agnese Streļča un Sigvards Kļava.