Komponista Georga Pelēča 75. dzimšanas dienas vakarā pirmoreiz radio "Klasika" ēterā - ieskats pianistes Lindas Leines ieskaņotajā un šogad ierakstu kompānijā "Skani" klajā nākušā skaņraža mūzikas albumā "Seasons / Gadalaiki", kā arī telefonintervija ar mūziķi, kura mīt Hamburgā.

Skan 2021. gadā komponētā "Pavasara mūzika", par kuru muzikologs Jānis Torgāns albuma vārdiskajā sadaļā raksta šādi: "Atšķirībā no allažīgās burzmas un raibuļošanas vismaz pats sākums (bet arī izskaņa) lēnīga, it kā vērojoša, ar klusinātas čalošanas un tālumu iezīmējošu atsevišķu garskaņu miju. Daudz domīga minorīguma, taču tas kliedēts ar plašuma apjautu.

Ja mēģinātu rast kādu pamatizjūtu, tad visdrīzāk apstājos pie gaidām. Arī kādas žanra saknes varu sadomāt, taču tiešs mēģinājums stipri atgādinātu Prokrusta gultu. Jā, varu sajust fantāziju, poēmu, stāstījumu, impresijas, vēstījumu, introspekciju – taču visas šī asociācijas reizē, vienlaikus.

Un vēl – telpiskuma apjoms, skaņtelpas robežu izkliedēšana, atvērtība…"

2017. gadā rakstītajai "Vasaras mūzikai" Jānis Torgāns veltījis šādus vārdus: "…šī poēma-fantāzija vēl apjomīgāka, un acīmredzot tādēļ iekļauj vēl vairāk atšķirīgo elementu, lielāku (kur nu vēl lielāku!) brīvību un neparedzamību. Sākumā un noslēgumā skaidrāk manifestējas minora emocionālā krāsa un pat nelielas dziedamas frāzes. Viena no tādām savu diatonisko satvaru apstiprina gan miminorā, gan dominorā – tik skaidri formulējumi kopumā tomēr ir retums. Lielāks svars un apjoms ir skaniskai akvarelēšanai – plūstamībai, vizējumam, arī miglojumam, plīvurtīklam. Un nebeidzamībai…"