Nacionālajā ierakstu firmā "Skani" šogad klajā nāca albuma "Gidons Krēmers, Kremerata Baltica. ppp". Trīs „p” burti, kas apspēlē nevis klusinājuma trīskāršu apzīmējumu, bet trīs komponistus, kuru uzvārdi sākas ar šo burtu - Pēteri Plakidi, Kristapu Pētersonu un Georgu Pelēci.

"Man ir prieks ar šo Kremerata Baltica albumu ne tikai nosvinēt mūsu 25 gadu jubileju, bet arī piedāvāt mūzikas mīļotājiem visā pasaulē skaņdarbus, kuri ir tapuši manā dzimtenē. Latvijas visradošākie komponisti ir saistīti ar mūsu orķestri un veltījuši tam brīnišķīgus darbus. Es ceru, ka tie iedvesmos mūsu klausītājus, un mēs šo mūziku uztversim kā Kremerata Baltica soli ceļā uz nākotni," tā albuma ievadā raksta vijolnieks un orķestra vadītājs Gidons Krēmers.

Šo albumu veido Pētera Plakida izjūtas smalkums un mīlestība pret detaļām, Kristapa Pētersona matemātiskā precizitāte un izsvērtība līdztekus transcedentāliem un mistiskajiem tēliem, kā arī Georga Pelēča melanholiskais sapņojums kopā ar dzīvespriecīgumu un brašumu. "Mans ideāls – kalpošana mūzikai. Lai kādās formās tas izpaustos, es ar lielu prieku jūtos kā šīs kundzes kalps," savulaik stāstīja Pēteris Plakidis.

Programmā:

P. Plakidis "Mazs koncerts divām vijolēm,

K. Pētersons Graunds, Pi = 3,14, "Mūzika lielam ansamblim"

G. Pelēcis Fiori Musicali