Veram vaļā džeza mūziķes Zandas Locenieces debijas albumu "Sezonas" un līdzās mūzikai ieklausāmies arī sarunā ar mūziķi.

Šī gada 22. maijā savu ceļu pie klausītājiem uzsāka Zandas Locenieces pirmais mūzikas albums “Sezonas”. Albuma pieci muzikālie stāsti uzrunā piecas maņas. Tie, tāpat kā gads tā dažādībā – gadalaiku sezonās, pateicoties niansētajai mūzikai, ir ne vien saklausāms, bet arī saredzams, sajūtams, pat sagaršojams un sataustāms.

"Es ticu, ka katrai radītajai mūzikai ir savs laiks, vieta, cilvēks un mērķis," teic Zanda Loceniece.

"Attiecīgos apstākļos tā spēj rezonēt un aizskart mūsu vistrauslākās robežas, gan prieka, gan sāpju, sajūsmas, nožēlas, apbrīnas un citas. Domāju, ka mūziku nevajag pakļaut spiedienam, liekot to kādā konkrētā žanrā, stilā vai formātā. Kamēr mēs būsim patiesi un atbildīgi tajā, ko radām, mūzika nonāks pie cilvēkiem īstajā laikā, uzrunās īstajā laikā."

Skaņdarbu "Paskaidrojums", "Mīlestība", "V I X", "Jasmīns" un "Kad mirgo debesīs" rašanās stāsti lasāmi mūziķes Facebook lapā.

Zanda Loceniece ir latviešu mūziķe, komponiste, izpildītāja. Mācījusies Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas akadēmiskās mūzikas programmā "Klavierspēle". Zandai tuva bijusi arī kora mūzika, dziedot korī "Laiks", arī horeogrāfija, dejojot šova deju grupā. Pēc vidusskolas mūziķe studējusi džeza mūziku JVLMA Džeza mūzikas katedrā. Akadēmiju absolvējusi 2018. gadā.

Mūzikas akadēmijas studiju laikā radās piecas skaņu gleznas, kurās savijas līdz šim mākslinieces dzīvē piedzīvotās un sapņotās realitātes.

Šobrīd Zanda Loceniece dzīvo un turpina muzicēt, radīt mūziku Rīgā, kaut sirdī joprojām ir liepājniece.

Albuma "Sezonas" ierakstu veica Jānis Ķuņķis un Jānis Straume; miksējuši Ivars Ozols un Jānis Ķuņķis, māsterējis Edgars Skrāģis; producenti – Zanda Loceniece un Jānis Ķuņķis.

Ierakstā piedalījušies Marta Kauliņa, Anete Levica, Elita Tīsa, Miķelis Dzenuška, Rihards Goba, Pauls Ķierpe, Toms Lipskis, Jānis Rubiks, Artūrs Sebris, Kalvis Sležis.