"Klasikā" pirmoreiz tiek vērts franču čellista Kristiana Pjēra Lamarkas albums Cello 360 (Naiiv, 2020).

"Radio "Klasika" kolektīvam no Vinetas, 2008. gada Ziemassvētkos” – CD ar šādu ierakstu glabā mūsu Radio fonotēka, un tas ir viens no tolaik jau balvas un teju pasaules slavu iemantojušā Trio Dali albumiem, un šajā Trio Dali bija vienojušies spilgti, jauni mūziķi – vijolniece Vineta Sareika, pianiste Amandīne Savarī un čellists Kristians Pjērs Lamarka (Christian-Pierre La Marca).

Piedzīvojām vairākas šī trio koncertprogrammas arī klātienē, un, sajūsminoties par Vinetu, vienlīdz iemīlējām arī pārējos trio dalībniekus. Vinetu un Amandīni vēl aizvien saista kopīgas radošas ieceres un arī kopīgi izdoti albumi, bet Trio Dali vismaz šobrīd ir "sa-dalījies", katram ejot savu ceļu, un tieši tādu - personisku - iet arī čellists Kristians Pjērs Lamarka, ko apliecina albums, ko pirmoreiz piedāvājam "Klasikas" klausītājiem. Tajā virknējas de Senkolomba (Monsier de Sainte-Colombe), Doulenda (John Dowland), Marē (Marin Marais), Ramo (Jean-Philippe Rameau), Kasalsa (Pablo Casals), Ditijē (Henri Dutilleaux), Pērsela (Henry Purcell), Ligeti (Gyorgy Ligeti), Tēlemaņa (Georg Philipp Telemann), Eskēša (Thierry Escaich), Grīga, (Edvard Grieg), Sollimas (Giovanni Sollima), Čaplina (Charles Chaplin), Lenona un Makartnija (John Lennon, Paul Maccartney) un paša Lamarkas skaņdarbi. 

Šo albumu Maruta Rubeze ver kopā ar mūsu spožo čellisti Margaritu Balanas, kuras spēle gan ar orķestri, gan solo un kamersastāvos ir sagādājusi svētku sajūtu visplašākajā - dažādu stilu un laikmetu repertuārā līdz pat džezam, kā to šoruden varējām izbaudīt festivālā Čello Cēsis. Zvans Margaritu sasniedz Londonā, bet jau drīz Margarita atkal spodrinās koncertdzīvi Latvijā, un decembrī arī viņai pašai gaidāms debijas albums!