Pagājušā gada septembra beigās skaņu ierakstu namā Deutsche Grammophon klajā nāca poļu komponista Karola Šimanovska klavierdarbu albums, ko ieskaņojis pianists Kristians Cimermans.

Jau tūlīt pēc nonākšanas mūzikas veikalu plauktos un virtuālajā vidē vadošais Apvienotās Karalistes mūzikas portāls Presto Music jauno albumu iecēla Nedēļas albuma godā, pasaules vadošais mūzikas izdevums Grammophone to pasludināja par novembra mēneša Redaktora izvēles albumu, bet britu laikraksts Sunday Times ierindoja 2022. gada 10 labāko klasisko albumu skaitā, nerunājot par tā pieteikumu 2022. gada mūzikas balvām Gada albuma vai Gada soloalbuma kategorijā.

Svētdien Karola Šimanovska klavierdarbu tvarts būs arī raidījuma "Orfeja auss" uzmanības lokā, un par to ar studijas viesi, pianistu Georgu Kjurdianu, diskutēs raidījuma vadītājs Orests Silabriedis.

Šobrīd "Klasika" piedāvā iespēju albumu noklausīties pilnībā, darot to divos piegājienos. Pulksten 20.15 klausīsimies pirmos 7 skaņu celiņus ar ļoti romantiskajām Karola Šimanovska klavieru prelūdijām op. 1 un impresionistiski skrjabinisko opusu "Maskas". Savukārt pulksten 22.50 ieklausīsimies Karola Šimanovska savdabīgajās Mazurkās un Variācijās par poļu tautas tēmu.

Tvartā iekļauto skaņdarbu hronoloģiskā amplitūda aptver gandrīz četrus gadu desmitus no Karola Šimanovska vien 55 gadus garā mūža. Noskaņu un stilistikas ziņā tvarts ir daudzkrāsains, saturiski bagāts un ar augstām tehniskās meistarības prasībām. Pianists Kristians Cimermans, to ieskaņojot un laižot klajā komponista 140. jubilejas gadā, vēlējies izgaismot Šimanovska mazāk pazīstamos klavierdarbus, nostiprinot viņa reputāciju kā vienam no izcilākajiem klaviermūzikas komponistiem.