Piedāvājam noklausīties jaunu ierakstu – pagājušajā gadā izdoto tvartu "Ilona Birģele, Armands Alksnis – "Dialogi". Tajā ietverti četru komponistu - Uģa Prauliņa, Platona Buravicka, Aivara Kalēja un paša Armanda Alkšņa - skaņdarbi ērģelēm un elektriskajai ģitārai.

Mūziķu sadarbība sākusies 2017. gadā un komponists Uģis Prauliņš, novērtējot abu instrumentu skanējumu, saka: "Abiem instrumentiem piemīt grandiozs – katram sava laikmeta spēks un visdažādākās izteiksmes. Abu valodās ir pateikts milzum daudz patiesību par dzīvi tās visdažādākajās formās. Taču kopīgi šīs sfēras nebija satikušās." 

2012. gadā komponists Uģis Prauliņš rada jaundarbu ģitārai un ērģelēm "Dialogi", veltot to saviem līdzgaitniekiem ērģelniecei Vitai Kalnciemai un ģitāristam Armandam Alksnim, kuri šo darbu pirmatskaņo Rīgas Domā. 2017. gadā, novērtējot abu instrumentu saskaņu un ideju pasauli, Armands Alksnis kopā ar ērģelnieci Ilonu Birģeli izveido duetu, uzsāk koncertdarbību Latvijas dievnamos un piedalās ērģeļmūzikas festivālos. Nu šis opuss iekļauts arī jaunajā albumā, kuram līdzās arī Platona Buravicka kompozīcija "Silta mūzika", Aivara Kalēja Perpetuum mobile un trīs paša Armanda Alkšņa kompozīcijas.

Pirms klausāmies mūziku, radioviļņos izskan Anetes Ašmanes-Vilsones saruna ar abiem albuma dalībniekiem – ērģelnieci Ilonu Birģeli un ģitāristu Armandu Alksni, kas notika novembra sākumā, tūdaļ pēc albuma klajā nākšanas.