Albums "Mocarts Mannheimā" izdots šogad Berlīnē apgādā Deutsche Grammphon, un blakus Volfganga Amadeja Mocarta mūzikai tajā ir arī citi 18. gadsimta 2. puses komponisti, kas darbojušies tā saucamajā Mannheimas skolā.

Laikā no 1743. līdz 1778. gadam Mannheimā valdīja Bavārijas kūrfirsts Karls Teodors, kura galvenās prioritātes bija māksla un zinātne, arī mūzikai tika ierādīta ievērības cienīga vieta. Orķestra mūziķi tika īpaši skoloti, materiāli atbalstīti un, kā raksta vēstulēs Leopolds Mocarts un citi tā laika mūziķi un kultūras darbinieki, Mannheimas orķestris ir nenoliedzami labākais tā laika Vācijā un nez vai kas līdzīgs atrodams visā Eiropā. Šī bija lieliska platforma solistiem, virtuoziem un arī komponistiem mēģināt jaunas formas, jaunus orķestrācijas paņēmienus gan operu uzvedumos, gan baznīcas mūzikā un galma koncertos.

Arī jaunais Volfgangs Amadejs devās uz Manheimu 1777. /78. gadā kopā ar savu māti, un tieši no viņa vēstulēm daudz uzzinām par mūzikas dzīvi šajā pilsētā. Albumā iekļauta to komponistu mūzika, kurus Mocarts personīgi pazinis: Georgs Jozefs Foglers, Kristiāns Kanabihs, Kristiāns Danners, Karls Jozefs Toeši un Ignācs Holcbauers.

Albuma ierakstā piedalījušies Nikola Ševaljē (soprāns), Freiburgas Baroka orķestris un atskaņojuma vadītājs, vijolnieks Gotfrīds fon der Golcs.