Diriģenta Marisa Jansona dzimšanas dienā skan viņa pēdējais diriģētais koncerts Kārnegija zālē Ņujorkā 2019. gada 8. novembrī kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri.

Bavārijas Radio simfoniskais orķestris izdevis apjomīgu krājumu ar Marisa Jansona koncertierakstiem – 70 kompaktdiskus, kuros ir visas Bēthovena, Brāmsa, Mālera simfonijas, klasiskā, romantiskā mūzika un arī daži mēģinājumu ieraksti, kas aptver laika posmu no 2003. līdz 2019.gadam.  Šobrīd tie ir nonākuši Latvijas Radio fonotēkā un tiks pamazām raidīti, ieskandinot Maestro apaļās jubilejas gadskārtu, ko atzīmēsim nākamgad.

LR3 "Klasika" direktori Gundu Vaivodi ar Marisu Jansonu un viņa ģimeni saista cieša draudzība, tādēļ šo unikālo ierakstu klausāmies kopā. Gunda zina vairāk stāstīt par to kāds bijis 2019. gads Maestro dzīvē, par viņa neizmērojamo mūzikas mīlestību, atbildību un cieņu pret klausītājiem, Johannesa Brāmsa simfonisko mūziku, kas Marisam Jansonam bija īpaši nozīmīga visas dzīves garumā.

Pamazām, bet pamatīgi un rūpīgi top Gundas Vaivodes grāmata par Marisu Jansonu, lai pietuvotos personības dziļākajām dvēseles šķautnēm ir vajadzīgas daudzas sarunas ar Maestro tuvajiem cilvēkiem, pārdomas un laiks.

Koncerta programmā:

R. Štrauss Četras simfoniskas starpspēles no operas "Intermeco" op. 72

J. Brāmss Ceturtā simfonija miminorā op. 98 un Piektā ungāru deja solminorā