LR3 "Klasika" pirmoreiz - ieraksti no albuma Latvian Radio Bigband. Pierre Bertrand. Les Nuits de Montparnasse (2022).

Maruta Rubeze iztaujāja bigbenda māksliniecisko vadītāju Kārli Vanagu, uzzinot, ka personīgā satikšanās un sapazīšanās, kuras iniciators bijis pats ievērojamais franču saksofonists, flautists, komponists un aranžētājs Pjērs Bertrāns (1972), notikusi starptautiskajā džeza gadatirgū Jazzahead! Vācijā, Brēmenē, bet muzikālās idejas kopīgajam albumam saistītas ar Parīzes mākslinieku bohēmu vēsturiskajā Monparnasā pagājušā gadsimta pirmajā pusē, un  P. Bertrāns iedvesmu smēlis arī konkrētos  Šagāla, Pikaso, Miro u. c. mākslas darbos. 

Deviņas no desmit albuma kompozīcijām ir P. Bertrāna īpaši radītie jaundarbi (izņēmums – albumu noslēdzošā ikoniskā  dziesma „Zem Parīzes debesīm”), piecās albuma dziesmās skan dziedātājas Palomas Pradālas balss, gan vokālajos, gan instrumentālajos opusos unikālais kolorīts panākts ar akordeonista Kristofa Lampidekias (Christophe Lampidecchia) un perkusionista Minino Gareja (Minino Garay) līdzdalību, un, kā teic K. Vanags, tā ir īsta mūsdienu bigbenda skaņa, kuras radīšanā P. Bertrāns ir liels meistars, un no viņa var daudz ko mācīties. Ceļā uz šo albumu, kas pagaidām gan vēl pieejams tikai digitālajās platformās, vispirms bijuši koncerti, tostarp vairāki arī Parīzē un pat vēsturiskajā Monparnasa klubā Le Bal Blomet, bet albuma ieraksts veikts ne mazāk vēsturiskajā Cristal Records – Sony Music studijā Rošforā.

8:38 P. Bertrand -  Courbe dominante
3:56 P. Bertrand, P. Latger - Pas sans toi
8:03  P. Bertrand – Les amoureux
4:29 P. Bertrand, P. Latger - En  liberté
9:23 P Bertrand - Le rêve de Marie-Thérèse
 3:41 P. Bertrand, P. Latger - Un tour de main
9:22 P. Bertrand - Tour Eiffel
3:55 P. Bertrand, P. Latger - En  fumee
10:10 P. Bertrand - Catalan Landscape
 3:13  H. Girau , J. Drejac - Sous le ciel de Paris

Solisti Kr. Lampidekia (1, 3,4,10), P. Pradāla (2,4,6,8,10), P. Bertrāns (1,2,3,), K. Vanags (5), M, Garejs (5,7), A. Orubs (5), V. Ritovs (7), D. Jurka (7) R. Goba (8), D. Višņausks (9), D. Lelups (7)