Vairāk nekā pusgadsimtu diriģenta Nevila Merinera vārds ir bijis saistīts ar kamerorķestri Academy of St.Martin-in-the Fields.

Šo nosaukumu, mūsu programmā izrunātu, esat dzirdējuši ļoti bieži, un tam ir pamats, jo pasaulē nav cita kamerorķestra, kuram būtu tik daudz ierakstu, cik šim.

Šogad 2. oktobrī diriģents, kuru uzrunājot un par kuru runājot, angļi nekad neizlaiž sera titulu, aizgāja mūžībā - 92 gadu vecumā, nodzīvojis bagātu un piepildītu mūžu. Viņu pieminot, savu arhīvu tika pārskatījuši kolēģi no raidstacijas BBC un Polijas radio Poznaņā, un fragmentus no intervijām ar Nevilu Merineru, kā arī viņa sarunu ar dēlu Endrū Merineru, kurš ir Londonas simfoniskā orķestra klarnetists, un fragmentu no telefonintervijas ar orķestra Academy of St.Martin-in-the-Fields šā brīža māksliniecisko vadītāju Džošua Bellu piedāvājam šajā raidījumā, kas veltīts Nevila Merinera piemiņai.

"Mūziķu temperaments jau nav mainījies - viņi allaž vēlējušies būt izteiksmīgi, kaismīgi un kaut ko vēstīt. Šķiet, ka cilvēki, kuri tiek uzskatīti par autoritātēm senās mūzikas atskaņošanā, dažkārt šīs mūziķu spējas nomāc, vietā liekot zināmu sterilitāti, kurpretī man prasītos vairāk siltuma," savulaik paudis sers Nevils Meriners.