23. decembrī skaistu dzīves jubileju svin pianiste Silvija Deidule – daudzu dziedātāju koncertmeistare, kas, strādājot nu jau leģendāro Mūzikas akadēmijas mācībspēku Aleksandra Viļumaņa seniora, Gurija Antipova, Leonīda Vīgnera un Bruno Egles klasēs kā pavadītājpianiste un vokālo meistaru labā roka, jauno solistu izaugsmei Mūzikas akadēmijā veltījusi 40 gadu!

Un kur tad vēl solokoncerti un interesantas tematiskās programmas "no pedagoģiskā darba brīvajā laikā" ar vadošajiem Latvijas solistiem, kuru vidū gan Aleksandrs Poļakovs un Sergejs Martinovs, Lauma Ābele un Antra Bigača, Aleksandrs Antoņenko un Maija Kovaļevska, Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte, Inga Šļubovska un vēl, un vēl.

"Kad viesojos mākslinieces darbistabā Berģos pirms 10 gadiem, šādā pašā – jubilejas sarunas sakarā, pirmā sagaidītāja, manīgi apsteidzot pašu saimnieci, bija skotu īsspalvainā kaķene Doroteja; ļoti ziņkārīga un arī ļoti runīga savā, kaķu valodā. Arī šoreiz Doroteja nelaida garām iespēju pirmā apsveicināties ar atnācēju, 'déjà vu' sajūtā ļaujot aizceļot šķietami ne tik tālā pagātnē, kad pie vakara tējas tases kopā ar Silviju Deiduli laika pulksteni griezām par vairākiem desmitiem gadu atpakaļ," - tā Ilga Auguste.

Skanot Selgas Mences dziesmai "Ar zvaigžņu kluso gaismu" no koncertprogrammas ar Ojāra Vācieša dzeju, dodamies pie svētku kliņģera, ap kuru pulcējušies mākslinieces tuvākie cilvēki, kuru vidū dziedātāji Antra Bigača un Krišjānis Norvelis, Kristīne Gailīte un Uģis Roze, kolēģe un kādreizējā klasesbiedrene, pianiste Veneta Miķelsone. Rakstisku apsveikumu no Austrālijas atsūtījusi Maija Kovaļevska, bet telefonsveicienu tepat no Ikšķiles gaidām no klasesbiedra, diriģenta Jura Kļaviņa.

Bet pirmajam no dzimšanas dienas viesiem vārds Silvijas Deidules dēlam – izglītības un zinātnes jomas cilvēkam ar zelta rokām – Linardam Deidulim.

Pianistes Silvijas Deidules radošajā biogrāfijā, šķiet, maz ir tādu koncertprogrammu, kurās nebūtu piedalījusies Antra Bigača. Bet kāds bijis šīs muzikālās sadarbības sākums?

Silvijas Deidules dzīves svinētāju pulciņā arī dziedātājs Uģis Roze.

Dziedātāja Kristīne Gailīte Silvijas Deidules mājās ir tikpat kā savējā. Un par tādu viņa kļuva, nebūt nebūdama Silvijas Deidules audzēkne...

Par Silvijas Deidules īpašo lomu savā dzīvē dalās arī dziedātājs Krišjānis Norvelis.

Bet dziedātāja Maija Kovaļevska, kuru ar Silviju Deiduli saista sirsnīga draudzība, kas izpaužas telefona zvanos un apciemojumos, kad Maija ir Latvijā, šoreiz atsūtījusi rakstisku sveicienu, kas skan šādi: "Silvija Deidule ir brīnišķīga koncertmeistare un mūziķe. Jaukas ir atmiņas par mūsu sadarbību Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, gatavojot operu lomas un koncertus. Vienmēr bijis prieks strādāt un uzstāties ar Silviju, viņas padomi man ļoti palīdzējuši un noderējuši arī vēlāk uz operas skatuves. Silvijai ir talants koordinēt un organizēt dažādus koncertus, pasākumus, kā arī palīdzēt jaunajiem dziedātājiem. Pateicoties Silvijai, uzstājos Siguldas Opermūzikas svētkos jau studiju gados un Silvija ieteica un iedrošināja piedalīties dažādos vokālistu konkursos, kas palīdzēja man veidot starptautisku skatuves karjeru. Silvija ir jauks cilvēks, spilgta personība, kas iedvesmo mīlēt mūziku un operu. Sirsnīgi sveicieni jubilejā!"

Visbeidzot, vārds Silvijas Deidules vienaudžiem: klasesbiedrei, kolēģei un draudzenei Venetai Miķelsonei un diriģentam Jurim Kļaviņam.

Veselību un dzīvesprieku māksliniecei novēl arī "Klasika" un šī raidījuma veidotāja Ilga Auguste!