Piektdienas vakarā ar "Benefici" svinam sitaminstrumentālista Edgara Saksona 50. dzimšanas dienu. Sarunā par dzīvi, mūziku un hobijiem uzzinām – kāpēc timpāni un bungas, bet ne vijole, runājam par neparastākajiem instrumentiem, uz kuriem Edgaram nācies spēlēt, atceramies puikas gados veiktos ķīmiskos eksperimentus ar sālsskābi un vīra gadu avantūras, kā arī klausāmies viņa veiktus ierakstus.

Edgars Saksons ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas koncertmeistars (kopš 1998. gada) un “LNSO fonda” valdes priekšsēdētājs. LNSO spēlē kopš 1996. gada. No 1992. līdz 2013. gadam bijis Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mākslinieks. J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs kopš 1995. gada, patlaban asociētais profesors un Sitaminstrumentu klases vadītājs. Kopš 2016. gada – Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogs.

Latvijas Lielās mūzikas balvas 2001 laureāts. Uzstājies ar Stīvu Reihu, Džonatanu Hāsu, Ludvigu Albertu, Emanuelu Sēžurnē, Pāvelu Ginteru, Martu Klimazāru, Frederiku Makaresu, Henriku Larsenu u. c. jomas korifejiem.

Kopš 2014. gada Edgars Saksons ir Ukmerges Starptautiskā sitaminstrumentālistu festivāla mākslinieciskais vadītājs.