"Gars bagāts top no tā, ko saņem. Bet sirds top bagāta, vien sevi atdodot," dzejnieces Mirdzas Ķempes reiz sacīto citē kādreizējā Latvijas Nacionālās operas soliste Anna Šņukute, kurai 10. augustā skaista jubileja – astoņdesmit pieci!

Lielākas un mazākas operlomas, kamermūzikas programmas: Latvijas Radio skaņu arhīvā jubilāres balss skan Lūcijas Garūtas, Jāņa Ivanova, Alfrēda Kalniņa, Līgas Kaņepes-Liepiņas, Veltas Ošas, Pētera Plakida un citu komponistu kamermūzikā, kā arī operu pilnierakstos un fragmentos.

Laikus gatavojoties dziedātājas jubilejai, 2022. gada februāra sākumā notika tālruņsaruna ar Annu Šņukuti, kura patlaban dzīvo savā dzimtajā Latgalē. Paldies par sarunu dziedātājas mazmeitai, komponistei Evijai Skuķei un latgaliešu kultūras veicinātājai, portāla lakuga.lv vadītājai Edītei Husarei!

Anna Šņukute skoloja balsi gan Rēzeknē, gan Rīgā – Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Elzas Zvirgzdiņas (absolvēja augstskolu 1971. gadā). Ar diriģenta Riharda Glāzupa ieteikumu uzreiz pēc studijām nonāca Operā un nostrādāja tur līdz 90. gadu vidum, iestudējot un nodziedot ap 30 lomu, kuru skaitā Amnerisa, Eboli, Ulrika, Azučena, Hercogiene ("Māsa Andželika"), Berta ("Seviljas bārddzinis"), Krodziniece ("Boriss Godunovs") u. d. c. 

Kopā ar pianisti Intu Villerušu Anna Šņukute iestudēja vairākas soloprogrammas, arvien sameklējot arī kaut ko no mazāk pazīstama repertuāra. 

Intervijas tēmas: dziesmpilnā bērnība un skološanās gadi, operlomu dažādība, koncertmeistares Veltas Ošas atbalstošais plecs, sadarbība ar Intu Villerušu, Pētera Plakida veltījums dziedātājai – solodziesma "Smotra tiergs Rogovkā", Alfrēda Kalniņa apdarināto latgaliešu tautasdziesmu dziedāšana latgaliski (padomju laikā tas bija izaicinošs solis), Riharda Glāzupa un Žermēnas Heines-Vāgneres atzinīgie veltījumteksti, Gaļinas Višņevskas aukstais ģīmis un nepieciešamība pēc dzelzs nerviem.

Raidījumā dzirdam arī kādreizējā operkolēģa Kārļa Miesnieka sveicienu Annai Šņukutei jubilejā.