24. marta vakarā "Klasika" dzimšanas dienā sumināja pianistu Uģi Krišjāni ar piecu latviešu komponistu opusiem un paša jubilāra atmiņu metiem.

Vēl aizvien sevi sajūtot kā Cēsīm piederīgu, kur Mūzikas vidusskolā direktors komponists J. Porietis (1943-2021) balstījis interesi par laikmetīgo mūziku, kā spēcīgāko iespaidu šai jomā Uģis min komponista Imanta Mežaraupa lekcijas, tostarp kādā no Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem Ogrē. Savukārt jaunības gadu domu biedri, ar kuriem Uģis Krišjānis sadarbojas vēl aizvien (Jēkabs Nīmanis, Kristaps Pētersons), sastapti Valmierā, pianistes Jautrītes Putniņas sabiedrībā.

Marutas Rubezes telefonsaruna ar jubilāru vijas arī ap gluži vai leģendāriem koncertiem Jaunā Rīgas teātra telpās, kuru droši vien pēc pārbūves nemaz vairs nebūs. Tomēr Uģis nav pesimistiski noskaņots arī šajā nelabvēlīgajā laikā, kad tomēr iespēts pagājušā gada septembrī atzīmēt Jakob Noiman Festival Band 10. jubileju, un jaunas idejas tiek realizētas arī tieši šajā – dzimšanas dienas nedēļā.

Raidījumā skan (visos ierakstos pie klavierēm Uģis Krišjānis):

P. Plakidis „Romantiskā mūzika” (G. Grīnbergs, vijole, R. Štrauss, čells,  2000. gada JVLMA labākais kameransamblis),

M. Gribinčika „Atgriešanās” klavierēm solo (JRT, 2006),

M. Viļums „Pinga, Pinga” flautai un klavierēm (I. Ikše, flauta, JRT, 2005),

A. Dzenītis „31.12.1999. Stanza I” (A. Gailis, vijole, Ž.Uškāne, vijole, S.Vižine, alts, Dm. Sudarevs, čells, JRT. 2006),

Ģ. Bišs Weinbach 44 klavierēm un elektronikai (Ģ. Bišs, elektronika. Latvijas Radio, 2012).