Pianists Mārtiņš Zilberts ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras
docents un Latvijas Nacionālās operas galvenais koncertmeistars, regulāri uzstājas kopā ar izciliem dziedātājiem un spilgtiem instrumentālistiem, svešs viņam nav arī solista ampluā saspēlē ar dažādiem orķestriem. Viņa domubiedri ir LNSO Klaviertrio, Undertango un “Brokastis četratā”, bet īpašs 2019. gadā bija kopā ar tēvu, pianistu Venti Zilbertu aizsāktais koncertcikls “Visas 250 Alfrēda Kalniņa solodziesmas”.

“Man patīk iespēja ar citiem mūziķiem mijiedarboties, kaut ko piedāvāt no sevis un milzum daudz ko saņemt pretī gan enerģijas ziņā, gan arī mākslinieciskās idejas,” vēsta pianista Mārtiņš Zilberts, kurš apbalvojumam “Lielā mūzikas balva 2019” ir nominēts kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

"Jau studiju laikā man likās interesanta žanriska dažādība. Man dzīvē tā sagadījies, ka es esmu saticis arī domubiedrus šajās interesēs. Katram ansamblim ir savas krāsas, savas nianses, ar ko tas atpazīstams. Tas ir saistīts ar cilvēkiem, kas tur piedalās, un katra šāda cilvēku kopiņa veido savu noteiktu rokrakstu, kas man šķiet ļoti interesanti.

Man patīk spēlēt solo ar orķestri, bet arī tas zināmā mērā ir kopdarbs. Man patīk iespēja ar mūziķiem mijiedarboties, kaut ko piedāvāt no sevis un milzum daudz ko saņemt pretī gan enerģijas ziņā, protams, gan arī mākslinieciskās idejas.

Lai ansamblis patiešām izveidotos, vissvarīgākais ir civēciskais faktors, laba saprašanās - lai nonāktu pie  vērā ņemama snieguma, ir tiešām pietiekoši liels laiks jāpavada kopā."