"Jau vairākus gadus mūzikā es meklēju cilvēciskumu pēc iespējas tīrākā veidā. Cilvēciskumu, kas mums visiem ir kopīgs un ko mēs visi varam saprast," atzīst meistarīgais melnbalto taustiņu pavēlnieks Reinis Zariņš, kuru 13. februārī sveicam 35. dzimšanas dienā. 

Reinis ir viens no mūsu izsmalcinātākajiem, profesionāli perfektākajiem un spilgtākajiem mūziķiem; dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors. Pēc mācībām Mediņa un Dārziņa mūzikas skolās studējis Jeila Universitātes Mūzikas skolā Amerikā un Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Viņa skolotāju un padomdevēju vidū - Boriss Bermans, Kristofers Eltons, Rafi Haradžanjans, Renē Salaks.

Kā solists Reinis Zariņš ar orķestri debitējis jau desmit gadu vecumā, vēlāk godalgas guvis vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir arī trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts.

Viņš piedalījies daudzos prestižos mūzikas svētkos: Lucernas un Kremerata Baltica festivālā, Bātas, Norfolkas, Jaunskotijas un vēl citos starptautiskos mūzikas saietos. Viņš, atbilstoši augstākā līmeņa meistariem, muzicējis prestižākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmorzālē, Sanktpēterburgas Glazunova un Maskavas Čaikovska zālē, saskanīgi sastrādājies ar mūsu un ārzemju diriģentiem, samuzicējis ar visiem Latvijas simfoniskajiem orķestriem, arī Londonas filharmoniķiem, Maskavas Virtuoziem, Ostrobotnijas kamerorķestri un Kremerata Baltica.

Reinis Zariņš ir dažādu muzikāli konceptuālu projektu autors un realizētājs, pilnskanīgi muzicē klavieru trio Palladio sastāvā, atskaņojot dažādu laiku ārzemju un latviešu mūziku; viņš ierakstījis vairākus augsti vērtētus diskus: dzīvojot un strādājot Londonā studijas albumus Circus & Magic ar Bloha, Debisī, Prokofjeva, Ligeti un Stravinska opusiem, arī Jāzepa Vītola klavierdarbu izlasi, Londonas Vigmorzālē veikts koncerta ieraksts ar Bēthovena Hammerklavier un Šūberta opusiem. Klajā nākuši apgāda "SKANI" izdotie tvarti ar Volfganga Dārziņa Otro klavierkoncertu, Lūcijas Garūtas klavierdarbiem un Latvijas Radio ieskaņoto Roberta Šūmaņa un Andra Dzenīša mūziku. Reiņa Zariņa solo Artura Maskata Klavierkoncertā iekļauts Liepājas koncertiem veltītajā albumā.

Klausītāju sirdīs spilgtus atspulgus atstājuši viņa daudzie priekšnesumi Latvijas koncertzālēs - kaut atcerēsimies viņa izjusto spēli Jāņa Kalniņa Klavierkoncertā komponista simtgades atceres koncertā 2004.gada 3.novembrī Latvijas Nacionālajā operā.

Reinis Zariņš ir nepārtrauktā muzicēšanas ritmā - no mēģinājuma uz mēģinājumu, no koncerta uz koncertu. Galvenokārt solo, arī kopā ar trio Palladio un citos kameransambļos, kā arī regulārā saspēlē ar dažādiem orķestriem.