2. decembrī pianistam un pedagogam Mārim Švinkam - 85. dzimšanas diena!

Māris Švinka 1955. gadā absolvējis Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu Raimonda Redberga klasē, bet pēc pieciem gadiem - toreizējo Latvijas Valsts konservatoriju profesora Valērija Zosta vadībā. Vēl pēc 14 gadiem - 1974. gadā – kopā ar Raimondu Redbergu beidzis aspirantūru Maskavā, Gņesinu Valsts Muzikāli pedagoģiskā institūta klavieru dueta specialitātē pie profesoriem Ādolfa un Mihaila Gotlībiem.

Māris Švinka bijis Jelgavas Mūzikas vidusskolas klavieru klases pedagogs un koncertmeistars, V. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pedagogs, docents un dekāns, kā arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas profesors. No 1967. līdz 1972. gadam cienījamais mūziķis bijis arī Latvijas Radio skaņu režisors.

Māris Švinka kopā ar Raimondu Redbergu izveidoja pirmo klavierduetu Latvijā, kas darbojās desmit gadu līdz pat Raimonda Redberga aiziešanai mūžībā. Kā solists viņš koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī bijušajās PSRS republikās, Vācijā, Čehijā, Šveicē. Un arvien bijis aktīvs latviešu komponistu skaņdarbu interprets. Māris Švinka daudzviet vadījis starptautiskās meistarklases, bijis vairāku Starptautisko pianistu konkursu žūrijas komisijas loceklis, bet viņa mācekļu vidū bijusi virkne audzēkņu, kas turpinājuši mūziķa un pedagoga ceļus, viņu vidū Jana Bārtula, Lilita Dunska, Ilze Dzērve un Jānis Matulis, Astra Graudiņa, Ingrīda Reinholde, Vita Švinka, Antra un Normunds Vīksnes un vēl daudzi, daudzi citi. 

Raidījumā jubilāra ierakstos skan Alfrēda Kalniņa, Jāņa Ivanova, Harijas Ores, Johana Sebastiāna Baha, Oļega Barskova un Arnolda Šturma mūzika, kā arī fragmenti no Oresta Silabrieža sarunas ar Māri Švinku viesmīlīgajās mājās Ābolu ielā.