„Klasikas” viesis savā 80.dzimšanās dienā - Elmārs Zemovičs: obojists, kurš ilgus gadus bijis Latvijas Nacionālā orķestra mūziķis un daudz kamermūzikas ieskaņojis Latvijas Radio studijā, pedagogs konservatorijā (JVLMA) 20 gadu garumā, Rakstniecības un mūzikas muzeja Mūzikas nodaļas dibinātājs un ilggadīgs vadītājs un sirdī – vēsturnieks.

Pagājušogad klajā nāca Elmāra Zemoviča grāmata „Simfoniskā koncertdzīve Jūrmalā līdz 1940.gadam”. Kā tās turpinājums ir tapusi otrā grāmata – „Trīs Rīgas orķestri”. 31.augustā pl.18 Rīgas Latviešu biedrībā visi interesenti ir aicināti uz tās atvēršanas svētkiem.

Par abām grāmatām un topošo trešo – par koncertdzīvi Jelgavā no 1919.līdz 1942.gadam, arī par savu ceļu mūzikā, darbu orķestrī un sadarbību ar pianistiem Hermani Braunu, Vilmu Cīruli un Valdi Janci, par savu autoritāti mūzikā – Leonīdu Vīgneru – un vēl daudz ko citu Elmārs Zemovičs stāsta raidījumā, kurā citstarp saka:

„…mēs esam tik daudz spēlējuši savā mūžā, starp citu – par to arī Arvīds Klišāns ir ierunājies, ka esam jau mazliet noguruši no mūzikas. Mums dažubrīd liekas, ka klusums ir patīkamāks, tīrā daba – svētīgāka…”

Par Elmāru Zemoviču raidījumā stāsta arī viņa meita altiste Zita Zemoviča un māsas Benitas Strautmanes bērni – diriģents Sigvards Kļava un altiste Ilze Kļava.

Elmāra Zemoviča "Beneficē" dzirdami fragmenti no skaņdarbiem:

Jānis Mediņš 1.daļa no Svītas obojai un klavierēm

Kopā ar Hermani Braunu, 1970

Pauls Hindemits Sonāte obojai un klavierēm

Kopā ar Valdi Janci, 1971

Oļegs Barskovs Obojas koncerts

Kopā ar LNSO un diriģentu Centi Kriķi, 1970

Jenss Bjerre Serenāde flautai, obojai un altam

Kopā ar Vilni Strautiņu un Benitu Strautmani, 1970

Ilmārs Seps „Stāsts” obojai un klavierēm

Kopā ar Vilmu Cīruli, 1973

Žans Gabriēls-Marī „Pastorāla dziesma”

Kopā ar Hermani Braunu, 1969

Georgs Frīdrhs Hendelis 2.daļa no Trešā končertīno

Kopā ar Juri Švolkovski (vijole), Māri Villerušu (čells) un Valdi Janci (klavieres), 1975