Kategorijā Par izcilu darbu ansamblī nominēti trīs mūziķi: čellists Ivars Bezprozvanovs, ērģelnieks Aigars Reinis un pianists Mārtiņš Zilberts. Rūta Paula izvaicā viņus par vēlmi, prieku un atbildību, muzicējot kopā ar citiem, aizvadītā gada vērtējumu.

Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas otrais koncertmeistars Ivars Bezprozvanovs 2019. gadā līdztekus darbam Operas orķestrī  spēlē arī solo Antonīna Dvoržāka Čellkoncertā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Augustā Ivars svinēja savu 50. jubileju, ko krāšņi atzīmēja ar diviem solokoncertiem kopā ar pianistu Rihardu Plešanovu festivālā “Liepājas vasara” Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un Rundāles pilī.
Programmā līdzās Roberta Šūmaņa, Sergeja Rahmaņinova un Dmitrija Šostakoviča meistardarbiem arī dažādu laiku latviešu skaņražu mūzikā – Lūcijas Garūtas, Jāņa Ķepīša un Pētera Plakida kompozīcijas, toskait čellistam veltītā Kristapa Pētersona jaundarba pirmatskaņojums.

Aigars Reinis daudzus gadus bijis Latvijas Radio kora mākslinieks un vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks, tomēr allaž sevi pirmkārt uzskatījis par ērģelnieku. Aizvadītā gada sākumā viņš kļuva par Rīgas Doma titulāro jeb galveno ērģelnieku, vienlaicīgi pildot kā katedrāles mūzikas direktora, tā ērģelnieka funkcijas. Pavasarī atvadījies no Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieka amata, Aigars Reinis ar savu spēli turpināja bagātināt arī notikumiem bagāto dievnama 150. jubilejas programmu. Pērn arī pie citām Latvijas ērģelēm viņš muzicējis kopā ar Latvijas Radio kori, VAK “Latvija” un koriem Ave Sol un “Tēvzeme”, orķestri Sinfonia concertante un daudziem kamermūziķiem

Pianists Mārtiņš Zilberts ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras docents un Latvijas Nacionālās operas galvenais koncertmeistars, regulāri uzstājas kopā ar izciliem dziedātājiem un spilgtiem instrumentālistiem, svešs viņam nav arī solista ampluā saspēlē ar dažādiem orķestriem. Viņa domubiedri ir LNSO Klaviertrio, Undertango un “Brokastis četratā”, bet īpašs 2019. gadā bija kopā ar tēvu, pianistu Venti Zilbertu aizsāktais koncertcikls “Visas 250 Alfrēda Kalniņa solodziesmas”.