Šoreiz pievēršamies "Lielās mūzikas balvas 2019" kategorijai "Par izcilu sniegumu gada garumā", kurā nominēta čelliste Gunta Ābele, dziedātājs Rinalds Kandalincevs un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Gunta Ābele un Rinalds Kandalincevs atceras savus 2019. gada saviļņojumus, bet par LNSO sezonas ritējumu pārdomās dalīsies LMB žūrijas priekšsēdētājs Andris Vecumnieks.

2019.gads čellistei Guntai Ābelei bijis piepildīts un notikumiem bagāts - sākot jau ar solo albuma Magnificello ieskaņojumu, kurā dzirdama Zoltāna Kodāja, Gaspāra Kasado un Pētera Vaska mūzika. Kopā ar klarnetistu Egīlu Šēferu un pianisti Elīnu Bērtiņu svinēta Tālivalža Ķeniņa simtgade. Latviešu mūzikas programma veidota vasaras koncertam "Pēteris Vasks ielūdz" Mežotnē, kad skanēja T.Ķeniņa, P.Plakida, M.Einfeldes, S.Mences, Im.Zemzara, A.Veismanes un A.Vecumnieka mūzika flautai, čellam un klavierēm brīnišķīgā sadarbībā ar flautisti Ditu Krenbergu un pianistu Džovani Fornazīni.

Dziedātājs Rinalds Kandalincevs 2019. gadā debitējis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves ar Marsela lomu Dž.Pučīni operā „Bohēma", piedalījies I.Montemeci operā "Burvestības" un R.Leonkavallo operā "Pajaci", Im.Kalniņa „Spēlēju, dancoju” iestudējumā. Pēc divām dienām 20. februārī Rinalds kāps uz LNO skatuves atjaunotajā P.Čaikovska operas „Pīķa dāma” izrādē.

Sarunā mākslinieks stāsta par lomām R.Dubras operā „Suitu sāga”, senās mūzikas programmām vairāku gadu garumā, R.Šūmaņa dziesmu ciklu interpretāciju kopā ar pianistu Endiju Renemani, kā arī par pedagoģisko darbu Ventspils Mūzikas vidusskolā un JVLMA.

Par LNSO 2019.gada sezonas notikumiem uz sarunu aicināts komponists, diriģents, LMB žūrijas priekšsēdētājs Andris Vecumnieks.

Pagājušajā sezonā orķestrim bijusi iespēja sadarboties ar dažādiem diriģentiem: Vladimiru Fedosejevu, Tadeušu Voicehovski, Modestu Pitrenu, Vasiliju Sinaiski, Fuadu Ibrahimovu, Lio Kuokmanu, Aināru Rubiķi, Gunti Kuzmu, Jāni Liepiņu un, protams, orķestra māksliniecisko vadītāju Andri Pogu. Katrs no šiem diriģentiem gan orķestra skanējumā, gan attieksmē spēj iedvest ko jaunu.

Veidojusies sadarbība ar pašmāju solistiem un viesiem – Pūšaminstrumentu kvintetu Carion, trio Palladio, pianistiem Nikolasu Angeliču,  Plamenu Mangovu, Andreju un Georgiju Osokiniem, ērģelnieci Ivetu Apkalnu, vijolniekiem Trīnu Rūbelu, Simonu Lamsmā, Sandi Šteinbergu, Darju Smirnovu, Kristīni Balanas, klarnetistu Mārtiņu Circeni, dziedātājiem Irēni Teorinu, Martinu Diki, Korbiju Velču  Egilu Siliņu - Mihailu Čuļpajevu, Lauru Grecku, Jolantu Strikaiti.

Orķestris atskaņojis 2019. gada jubilāru – T.Ķeniņa, A.Jēruma simfoniskos opusus, bijis jaundarbu pasūtinātājs latviešu komponistiem J.Karlsonam, L.Leimanei, A.Dzenītim, G.Šmitei.