"Aizvadītajā gadā bija vairāki lieli notikumi, bet pats lielākais no tiem bija sen, sen gaidītā un beidzot pienākusī debija Latvijas Nacionālajā operā, kas dažādu iemeslu dēļ tika atlikta un atlikta, iekavējusies ilgus gadus. Nu beidzot tas notika – ar operu "Bohēma" tieši pirms gada martā bija tā iespēja spert pirmo soli uz skatuves. Tas bija ļoti, ļoti liels notikums," sajūsmināti stāsta dziedātajs Rinalds Kandalincevs, kurš "Lielajai mūzikas balvai 2019" nominēts kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā".

Līdzās debijai uz Baltā nama skatuves ar Marsela lomu Dž.Pučīni operā "Bohēma", dziedātājs piedalījies arī I. Montemeci operā "Burvestības" un Rudžjēro Leonkavallo operā "Pajaci", kā arī Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" iestudējumā.

Sarunā ar "Klasiku" Rinalds stāsta par lomām Riharda Dubras operā "Suitu sāga", senās mūzikas programmām vairāku gadu garumā, Roberta Šūmaņa dziesmu ciklu interpretāciju kopā ar pianistu Endiju Renemani, kā arī par pedagoģisko darbu Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Dziedātājs īpaši atzīmē piedalīšanos Riharda Dubras operā "Suitu sāga": "Tā ir pilnīgi cita lieta – būt klāt jauna darba tapšanā no paša pirmsākuma. Ka esi pirmais cilvēks, kurš iet ceļu, ko pirms tevis neviens nav gājis – nav atskaites punkta, kā mēdz būt ar citām operām un lomām, kuras kāds jau dziedājis. Šeit varēju būt pirmatklājējs – tas bija ļoti īpašs pasākums. Vienreizējas sajūtas!"

Daudziem klausītājiem Kandalincevs palicis spilgtā atmiņā arī ar piedalīšanos senās mūzikas projektos, turklāt senās mūzikas pieredze viņam ir sena un noturīga. "Tur jāsaka paldies maestro Mārim Kupčam, ar kuru sadarbojamies jau kopš 2006. gada," stāsta dziedātājs. "Ir daudz darbu, kas ar viņu kopā darīts, bijis daudz iespēju dziedāt un par to tiešām liels paldies, jo man pašam vienmēr bijusi un vēl aizvien ir sajūta, ka senajā mūzikā esmu mazliet nejaušības pēc, jo tas īsti nekad nav bijis mans galvenais mērķis. Bet savā laikā tas sākās, turpinājās un izvērtās aizvien plašāk un turpinās vēl aizvien. Ceru, ka tas tā arī būs, kamēr vien manai balsij būs spēja savienot seno repertuāru ar mūsdienu mūziku."

Protams, ļoti būtiska ir personība, kas uzrunā un aicina piedalīties. Kas ir izšķirošais, lai dziedātājs kādam projektam teiktu jā? "Labs jautājums...

Es vienmēr ļoti daudz un ilgi domāju – varbūt pat par daudz, un parasti arī diezgan ilgi šaubos. Pirmais un galvenais jautājums man vienmēr ir pašam sev – vai es to varēšu, vai tikšu galā, ko varu no sevis piedāvāt.

Visas pārējās lietas nāk otrajā plānā."

Vairāk un plašāk šeit!