"Īstenībā jau pats sev esi visstingrākais kritiķis," ir pārliecināta čelliste Gunta Ābele, kura uz "Lielo mūzikas balvu 2019" pretendē kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā".

Aizvadītais gads viņai bijis piepildīts un notikumiem bagāts, sākot jau ar solo albuma "Magnificello" ieskaņojumu, kurā dzirdama Zoltāna Kodāja, Gaspāra Kasado un Pētera Vaska mūzika. Kopā ar klarnetistu Egīlu Šēferu un pianisti Elīnu Bērtiņu svinēta Tālivalža Ķeniņa simtgade. Latviešu mūzikas programma veidota vasaras koncertam "Pēteris Vasks ielūdz" Mazajā Mežotnes pilī, kur skanēja Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Maijas Einfeldes, Selgas Mences, Imanta Zemzara, Annas Veismanes un Andra Vecumnieka mūzika flautai, čellam un klavierēm brīnišķīgā sadarbībā ar flautisti Ditu Krenbergu un pianistu Džovani Fornazīni.

Bet kas čellistei pašai bijis aizvadītā gada notikums, kas nāk prātā visupirms – kas ir piepildījies, kas licis aizrauties elpai un licis sajūsmā sūtīt īsziņas draugiem?

"2019. gadā lielākais karjeras notikums bija mans albums "Magnificello"… Kad viss lielais darbs ar audio un video veidošanu bija pabeigts, tas bija tāds – ahhh...

Tagad tiešām darbs ir paveikts, disks iznācis, un tas ir liels, liels notikums, kuru pati jau sen biju vēlējusies īstenot. Tāpēc esmu ļoti priecīga, ka kopā ar kolēģiem un tehniskajiem meistariem tas ticis paveikts, un par to man pašai vislielākais gandarījums. Pasaule ir skaista!"

Vairāk un plašāk šeit!