Iepazīstinām ar pretendentiem uz  Lielo mūzikas balvu kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī"! 

Sitaminstrumentālisti Juris Āzers un Guntars Freibergs

Guntars Freibergs, savulaik nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2011" par spožu debiju, nu ir kļuvis par Eiropas augstskolās kaldinātu meistaru, kurš rosīgi darbojas gan uz koncertskatuvēm, toskait apvienībā Perpetuum Ritmico, gan skolo jaunos Ventspils Mūzikas skolā. Juris Āzers vēl turpina studijas maģistrantūrā Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas augstskolā un piedalās Vladimira Jurovska vadītā laikmetīgās mūzikas ansambļa United Berlin projektos. Abi par duetu kļuva 2016. gada festivālā "Sansusī", bet pērnruden mūs pārsteidza un sajūsmināja ar spožo saspēli Jaunās mūzikas festivālā „Arēna”, programmā Texture of Groove VEF Kultūras pilī. Uzlādējoša enerģija, augsta tehniska meistarība ļoti sarežģītā laikmetīgā repertuārā un nevainojama ansambļa izjūta, kad divi kļūst par vienu.

Čelliste Ilze Grudule dzimusi Rēzeknē, bet dzīvo Bāzelē, Šveicē, tomēr saikne ar Latviju ir stipra. Savai dzimtajai pilsētai desmit rudeņus viņa dāvājusi Rēzeknes Baroka mūzikas dienas un ik gadus Latvijā mūs priecē ar izcilu spēli dažādos mūziķu sastāvos. Ženēvas un Bāzeles senās mūzikas speciālistu kaldinātavās iegūtas dziļās zināšanas, aristokrātiska elegance, smalka iejūta pret kolēģiem ansamblī mūs apbūra pērngad divos koncertos – Riga Baroque Ensemble programmā "Mūzika Klusajai nedēļai no Antverpenes katedrāles" ar maz pazīstamu vēlīnā baroka laikmeta flāmu komponistu sacerējumiem Mākslas muzejā „Rīgas birža” un Senās mūzikas festivāla koncertā “Itāļu un vācu baroka virsotnes” Rundāles pilī, kur Ilzes kolēģes bija klavesīniste Ieva Saliete un Šveices vijolniece Mereta Litī

Klarnetists Jānis Tretjuks ir Sinfonietta Rīga mūziķis un iepriecinoši pamanāms ik programmā, kurā spēlē. Tāpat kā pārējie nominanti izglītojies Eiropas augstskolā turklāt ne tikai mūsdienu klarnetes spēlē, bet arī apguvis vēsturisko klarnešu spēli. Ar neparastā bastehorna un klasicisma klarnetes nevainojamu pārvaldīšu Jānis mūs pārsteidza Rīgas vēsturiskās un dejas mūzikas festivālā ansambļa Tutzfrquenz sastāvā, kā arī spēlējot solo Františeka Ksavēra Pokornī Klarnetes koncerts kopā ar Māra Kupča vadīto orķestri Collegium Musicum Riga. Un vēl nozīmīga un pamanīta ir Jāņa darbība ansamblī Tempus Balticus, kur kopā ar čellisti Māru Botmani un igauņu pianistu Johanu Randveri tiek spēlēti arī laikmetīgi skaņu raksti.