"Klasika" aicina tuvāk iepazīties ar "Lielās mūzikas balvas 2018" nominantiem, un sākam ar kategoriju "Gada uzvedums". Tajā izvirzīta Koncertizstāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…" Rīgas Mākslas telpā (diriģents Jānis Liepiņš, režisors Viesturs Kairišs), Koncertuzvedums "Zemgales gredzens" Jelgavas kultūras namā (diriģents Sigvards Kļava, režisors Roberts Rubīns) un Imanta Ramiņa operas "Lakstīgala" iestudējums Lielajā ģildē (diriģente Aira Birziņa, režisore Māra Ķimele).

Ierakstā no preses konferences žūrijas vārdā diriģents Jānis Erenštreits: "Gada uzvedumu nomināciju atlase notika spraigās diskusijās. Kas kopīgs trīs nominētajiem gada uzvedumiem? Ideju autori - kordiriģenti, galvenās lomas uzticētas teicamiem koriem. Uzvedumos dominē saistošs saturs, talantīgs un radošs vairāku mākslas žanru sakausējums un augsta atskaņojuma kvalitāte."

Imanta Ramiņa operas "Lakstīgala" iestudējums Lielajā ģildē

Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa bērnu opera "Lakstīgala" pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas uzrakstīta 2003. gadā. Un 2015. gadā pirmizrādes notika ASV pilsētās - Vašingtonā, Čikāgā un Portlandē. Pirmuzvedumu Latvijā nodrošināja Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris "Tiara", kas līdzīgi grieķu antīkām tradīcijām tēloja, dziedāja un tehniski līdzdarbojās divām talantīgām balerīnām no Rīgas Horeogrāfijas skolas.

Par šo izcilo notikumu jāpateicas kora mākslinieciskajai vadītājai Airai Birziņai, viņas uzņēmībai, enerģijai un profesionālajai prasmei. Sadarbībā ar Māru Ķimeli, horeogrāfu Albertu Kivlenieku, baletmeistari Regīnu Kaupužu, kostīmu mākslinieci Ingu Bermaku-Apiahu, vijolnieces Agneses Kanniņas sagatavoto orķestri un vairākiem izskolotiem solistiem tapis izcils uzvedums! Nepilnu stundu garā izrāde ir muzikāli saistoša un vizuāli krāšņa.

75 gadus vecais jubilārs, komponists Imants Ramiņš savu garabērnu novērtēju šādiem vārdiem: "Pastāv uzskats, ka tā ir bērnu opera, bet tā nav pareizi, tā ir domāta visām paaudzēm, jo katrā no mums ir paslēpies bērns."